пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

Урок ОЗ, 1 клас

Урок: основи здоровя
Клас: 1
Тема. «Я сильний. Спритний. Вмілий. Постава людини. Практична робота: вправа на виявлення ознак правильної постави»
Мета:
Формувати уявлення про поставу людини як положення тіла у просторі. Формувати ключову компетентність «уміння вчитися»  шляхом усвідомлення  того, що людина сама керує своєю поставою і результат буде залежати переважно від її зусиль працювати над собою.
Розвивати в учнів бажання проводити своє життя в русі: працювати над собою, займатися спеціальними вправами.
Заохочувати дітей до ігор, фізичних вправ, спорту, виховувати бажання вести здоровий спосіб життя, прагнути до самовдосконалення як умови досягнення успіху у житті.
Виховувати повагу до себе, бережне ставлення до підручників – джерела здобування знань.
Обладнання: комплекс вправ, малюнки «Ігри та забави», картки з зображенням «+», «-».
Хід уроку
І. Організаційний момент
- Посміхніться один одному, обміняйтися компліментами з товаришем по парті.
Хто здоровий, той сміється,
все йому в житті вдається.
Він долає всі вершини,
це ж чудово для людини.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Бесіда з узагальненням вчителя
- Діти! Що для людини є найдорожчим? (здоров’я)
- Що ви робите, щоб бути здоровими?
- Які ознаки здоров’я є у вас?
- Від чого залежить здоров’я? (Від спадковості; від стану навколишнього середовища; від способу життя людини; від правильного повноцінного харчування)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Розповідь з елементами бесіди
 - Діти,  багатьом з вас подобається урок – фізкультура. Поясніть, чому?
 -  А як ви розумієте прислів`я «Хто сортом займається – той сили набирається»
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
 - Сьогодні на урок ми запросили доктора Гарна постава. Він нам розкриє секрет, як рух може укріпити здоров`я , познайомимось з вправами, які розвивають силу та витримку, роблять поставу стрункою.
V. Вивчення нового матеріалу
 1. Розповідь доктора
 Фізкультура та спорт корисні для здоров`я . Людський організм налаштований таким чином, що малорухливий спосіб життя швидко призводить до погіршення здоров`я, до різних порушень організму. Спостерігаються тоді втрата сили, зменшення швидкості, витривалості організму.
 Словничок .
Сила – здатність людини перемагати зовнішній опір.
Витривалість – здатність організму протистояти стомлюванню, витримувати велике фізичне напруження.
Постава – звичне положення тіла людини.
 2. Робота за малюнками.
-         Давайте роздивимося малюнки.
- Що роблять діти? (Бігають, стрибають, грають, ходять)
- Для чого людина повинна багато рухатись?
Щоб бути здоровим , сильним, спритним та вмілим,  мати правтльну поставу, треба багато рухатись та тренуватися.
Мозковий штурм
-     Назвати види рухової активності. (У переліку мають бути: ранкова зарядка, уроки фізкультури, танці, фізична праця, рухливі ігри, туризм й усі інші види спорту, які назвуть діти.)
 3. Бесіда
- Хто з вас відвідує спортивні секції?
- Яким видом спорту ви займаєтесь?
- Що змінилось у вашому організмі?
4. Робота в парах з таблицею
- Який вид спорту розвиває силу, а який – витривалість?
Довідка по безпеці життя.
***
Ми не задумуємось, що може статися, коли ми рухаємося штовхаючись , і ковзаючись по сходах. В цей час ( за 20 сек. до фінального свистка ) « Спартак» забиває другий гол у ворота гостей. Уболівальники вирішили повернутися , а згори в тунель заштовхували все нових і нових людей . В результаті  два некерованих потоки людей зустрілися на вузьких сходах. В той день загинуло у натовпі 340 чоловік.



- 30 листопада 1998 року у Червонограді на Львівщині 4 школяра загинуло, 10 було тяжко травмовано в кінотеатрі « Україна» після перегляду кінофільму «Армагедон».
***
- Як-но пролунав  дзвінок із останього уроку , старшокласники однієї зі шкіл зірвалися з місць  і побігли до сходів. У цей момент по них дружньо йшли першокласники , яких відпустили трохи раніше. Старшокласники не захотіли чекати малечу і  пішли на «таран». У результаті чого малюки  були зметені і розтоптані. Результат6 11 першокласників померло на місці , 15 – відвезла «швидка» в реанімацію.
 - Дякую учням. Ви почули ,що може зробити натовп з людьми.
***
 Натовп – це завжди дуже велика група людей , яка існує протягом дуже короткого часу і тому не встигає розмежуватися за певними інтересами та виконуваними функціями.
***
 Люди в натовпі розміщуються дуже щільно на невеликій площі , тобто перебувають у безпосередній близькості , що дає їм змогу підтримувати зоровий та слуховий контакти , постійно одержуючи інформацію про реакції одне одного на зовнішні стимули.
***
 Переймаючись єдиним настроєм  і відчуваючи силу ,натовп швидко змінює напрям дій.
-        Під час занять спортом  не потрібно створювати натовп.
Руханки
·       Ходьба у середньому темпі
·       Підтягування
·       Біг у повільному темпі
·       Біг на ковзанах
·       Віджимання
·       Крос
·       Катання на велосипеді (імітація)
·       Вправи з гантелями
           
 5. Фізкультхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти  тихо сядьте.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
Робота у зошиті (с.10), робота з підручником (с.26)
VIІ. Практична робота
 Вивчення вправ для формування та закріплення навичок правильної постави
1. Прийняти правильну поставу, торкаючись стіни або гімнастичної стінки. Потилиця, лопатки, сідниці, литки ніг і п'яти мають торкатися стіни. 
2. Прийняти правильну поставу (як в п. 1). Зробити один-два кроки від стіни, зберігаючи правильну поставу.
3. Прийняти правильну поставу біля стіни, зробити два кроки вперед, присісти, встати. Знову прийняти правильну поставу. 
4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити один-два кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечового пояса, рук і тулуба. Прийняти правильну поставу. 
5. Стоячи біля гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу, стати навшпиньки, утримуючись у цьому положенні 3—4 секунди. Повернутись у вихідне положення. 
6. Та сама вправа, але без гімнастичної стінки. 
7. Прийняти правильну поставу, присісти, розводячи коліна в боки і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Повільно піднятися, прийняти вихідне положення. 
8. Сидячи на гімнастичній лаві біля стіни, прийняти правильну поставу (потилиця, лопатки й сідниці притиснуті до стінки). 
9. Вихідне положення таке саме, як в п. 8, розслабити м'язи шиї, нахилити голову, розслабити плечі, м'язи спини, повернутися у вихідне положення. 
10. Лягти на килимку на спину. Голова, тулуб, ноги складають пряму лінію, руки притиснуті до тулуба. Підвести голову й плечі, перевірити пряме положення тіла. Повернутися до вихідного положення. 
11. Лежачи на підлозі в правильному положенні, притиснути поперек до підлоги. Підвестися, прийняти правильну поставу, надаючи поперековій частині тіла те саме положення, що й лежачи. 
12. Прийняти правильну поставу в положенні стоячи. Ходьба по залу з зупинками (зберігаючи правильну поставу). 
 Вивчення рухливих ігор, які сприятимуть розвитку  спритності,  формуванню правильної постави.
 «До своїх прапорців» (середньої рухливості)
 Гравці діляться на групи по 5—8 осіб, стають у кружки. В центрі — капітан з прапорцем. За сигналом гравці розбігаються по майданчику. По команді «до прапорців» всі біжать до своїх прапорців, стають в коло. Перемагає команда, що зібралася першою. 
«Горобчики-стрибунці»
 На землі малюється коло. В колі — «кіт», поза колом — горобчики. За командою «горобчики» встрибують в коло і вистрибують з нього. «Кіт» ловить «горобчиків» тільки в колі. Коли спіймано чотирьох горобчиків, вибирається новий «кіт». 
«Тир» (основний рух — метання). На стіні малюється 3 круга на відстані 4—5 м один від одного. Діаметри: І — 35—40 см, II — 80—100 см, III — 1,5 м. Гравці, стоячи за 5—10 м від стіни, обома руками кидають футбольний м'яч в мішені (з-за голови).
VIІІ. Підсумок уроку
Гра «Рух – це здоров`я»
- Я буду називати ті дії, котрі корисні для здоров`я. Якщо ви згодні, показуйте знак «+», якщо ні –  «-« :
- фізкультхвилинка;
- ранкова гімнастика;
- гра;
- спорт;
- відпочинок на дивані;
- фізична праця;
- неправильне харчування;
- спортивні секції;
- перегляд телепередач.
Вправа Деревце» (для формування правильної постави)


Немає коментарів:

Дописати коментар

Діяльнісний підхід НУШ