понеділок, 25 січня 2016 р.

Рівень вихованості, 3 клас, І семестр


Моніторинг рівня вихованості учнів 3 класу за І семестр,
2015 – 2016  н. р.
Наприкінці І семестру 2015 – 2016 н.р. проведено моніторинг рівня вихованості учнів 3 класу за напрямками діяльності.
І. За результативністю діагностики
Проведена діагностика за критеріями виявлення рівня вихованості враховувала 6 критеріїв: допитливість,працелюбність, ставлення до природи, ставлення до школи, красиве у навколишньому світі дитини, ставлення до себе.
Загальний показник рівня вихованості – хороший.  І становить 4,4 бали за шкалою умовного оцінювання досліджуваного явища (спостерігається динаміка зросту  на 0,2).
Загальний показний «Допитливість» становить 4,2 бали (у минулому році -  – 4,1), що свідчить про «хороший» рівень. Найкращий показник у цій складовій (високий рівень) показали Галуган Ю, Скорупич А, Гнезділов О, це зумовлено тим, що з боку вчителя у цих учнів сформовано  уже стійку мотивацію до пізнання, яка стабільно збереглася з ІІ семестру минулого року. Знилили свою допитливість Шульга А., Терещенко з причини того, що оцінка показників вихованості батьками   занижена. Дещо знизився цей показник у  Журавльова Г, Стахів А.;  причиною є збільшення навчального навантаження. Значно знизився цей показник у Стахів А., яка працює над усвідомленням та закріпленням матеріалу тільки у школі
У критерії «Працьовитість» загальний показник становти 4,2 – хороший (у ІІ минулого року - 4,1 бали). Підвищився рівень показника   у Галуган Ю. , Журавльова Г., знизився у Терещенко А., Скорупич А., тому що діти не вчаться долати важкі завдання, а шукають шляхи їх простого вирішення.
У показнику «Дбайливе ставлення до природи»  хороший  рівень показала переважна більшість учнів, тоді як у ІІ  семестрі минулого року був трохи нижчим. Спостереження за цим проведено в ході спілкування з батьками, у процесі навчальної діяльності, проведення досліджень та екскурсій. Хороший показник у Галуган Ю, Скорупич А, стахів А., знизився у Терещенко А, Шульги А.
У показнику «Ставлення до школи»  - 4,2 (хороший), тоді як у ІІ минулого року  семестрі  стабільний. Стабільним залишився показник у Галуган Ю, Скорупич А., стабільним залишився у Васяніної К.  Ці діти стримані, старанні, навчені долати труднощі заради здобування нових знань. Велику роль при цьому відіграє належне ставлення до вчителя, незаперечність його дій та авторитету  з боку батьків. Хороший рівень показника виявили  Гнезділов О, Шульга А., Терещенко А. Учні прагнуть гарно  навчатися, стараються.
У показнику «Красиве у моєму житті» - 4,2 – тоді як минулому році був вищим. високий рівень виявили Галуган Ю, Терещенко А., у Васяніної, Журавльова.
 Показник має тенденцію спадання у Шульги А.,  Скорупич А. Ці діти стали розмежовувати внутрішню та зовнішню красу, прискіпливо само оцінювати себе.
Показник «Ставлення до себе» - 3,8 - знизився (у ІІ  семестрі минулого року  – 4,1).
Оцінка індивідуального рівня вихованості у ІІ семестрі подана як аналіз оцінної динаміки показників вихованості, що додається до сітки результатів рівня вихованості.
ІІ. За ефективністю формування колективу:
     а) класний колектив у складі учнів 3 класу  перейшов в систему формування колективу . Діти  все більше показують вчинками, що вони – одна родина, відчувають постійну  потребу у реалізації класу для життя школи, району (участь у акціях, конкурсах, заходах, відкритих уроках). У І семестрі можуть самостійно  спільно виконувати справи, об’єднатися а  спільними інтересами,  навчилися аналізувати наслідки спільної діяльності, спільно  знаходять  ефективні рішення;
     б) виховна робота в класі є ефективною завдяки розбудованій  системі заходів, підпорядкованих системі РН Ельконіна – Давидова, що сприяють зміцненню колективу та самоствердженню. У І семестрі результативність роботи – на хорошому  рівні.  Учні   піддаються виховному і педагогічному впливу, проте  ще мають місце  психологічні зміни: уповільненість, що породжує неуважність Терещенко А., але в неї вже сформована на достатньому  адекватна самооцінка.  Менш проблематичною, у порівнянні з минулим роком, залишається ділянка роботи, що виховує посидючість, правильне поводження в класі під час перерв, хоч переважна більшість дітей є екстравертами, неофіційними лідерами.    «Відкривають себе»  діти – інтроверти,  (в той час, як у ІІ семестрі минулого року  вони не досить охоче  ішли на контакт), з боку класного керівника їх постійно залучено до групових форм діяльності та до роботи, що охоплює коло інтересів таких дітей, дає можливість проявити себе (Стахів А, Скорупич А., Терещенко А.).
     в) у І семестрі характер управління учнівським колективом залишається  переважно авторитарно - ліберальним, оскільки, цей стиль  намагаються утримувати залишається  домінуючим у сімейному вихованні третьокласників. Ефективно спрацьовує цей прийом під час тренінгів та практикумів, як і в минулому році, оскільки за методикою РН діти повинні вийти на демократичний стиль спілкування.
В результаті проведення моніторингу встановлено, що за шкалою критеріїв рівень вихованості учнів у  І семестрі – хороший, що у порівнянні з  оцінкою другокласників, є стабільним, що свідчить про правильно обрану діяльність виховання класного колективу, передбачену  виховною системою класу і послідовність тактики, що окреслена методикою РН. Проблематичним у І семестрі залишається питання формування окремих цінностей (до держави – через нестабільність політичної ситуації, зневірення у  прогресивному майбутньому своїх дітей зі сторони житті батьків; до  природи – низький ментальний рівень українського сільського населення), діти переймаються песимістичним настроєм батьків, а духовне збагачення  дома поступово відступає на задній план, з дітьми частіше працює шкільний психолог, з боку вчителя постійно проводиться робота по виробленню вмінь тримати свою поведінку у рамках, вміти знаходити правильні рішення, долати відчай, вірити у краще.


                За наслідками моніторингу І семестру вирішено :
1.     Продовжити формувати стійку мотивацію до допитливості, попереджати страх припуститися помилки у Терещенко А., Стахів А., Гнезділова (бесіди, залучення до колективної діяльності, стимулювання успіхів).
2.     Привчати дітей до чіткого виконання обов’язків як у школі, так і дома. Вчити виконувати роботу до логічного завершення з Журавльовим Г., Стахів А., Гнезділовим О.(консультації учням та їх батькам, допомога у разі виникнення труднощів, організація взаємодопомоги у класі).
3.     Продовжити формувати уявлення про природу як частину людського оточення, вчити шанувати її, берегти Скорупич А, Галуган Ю, Терещенко А., залучаючи до цікавих проектів, конкурсів, власної діяльності.
4.     Показувати Журавльову Г, Васяніній К, Шульзі А., що навчальна праця є основою для здобування цікавої пізнавальної інформації (залучення до роботи з енциклопедичним матеріалом, додатковими джерелами інформації).
5.     Формувати уявлення в Гнезділова О, Галуган Ю, Шульги А.  про те, що навколишня дійсність є такою, якою її робить сама людина: проводити бесіди, наводити приклади з життя, спільно з учнями вирішувати проблеми, що виникають.
6.     Відпрацьовувати у практичній діяльності вміння правильно себе  оцінювати, порівнювати зразки та уособлювати в собі кращі з Журавльовим Г, Гнезділовим О., Терещенко А., проводячи співставлення вчинків і обговорення їх наслідків.
7.     Врахувати результативність виховної роботи в системі класу  згідно заходів  сітки виховної роботи у ІІ семестрі  3 класу, доповнити план  виховної роботи додатковим матеріалом, спрямованим на патріотичне виховання.
8.     Продовжувати  практикувати  колективні форми організації діяльності колективу з метою  подальшого згуртування класу, створення дружніх відносин як  запоруки  гарного мікроклімату у колективі, вчити домовлятися, шукати істину у формі участі в конкурсах, шкільних святах, акціях тощо.
9.     Продовжувати роботу по формуванню правильної самооцінки, вчити попереджати власні помилки та вчити коректно виправляти помилки інших з Терещенко А., Васяніною К, Шульгою А.: роз’яснювальні бесіди, залучення до обговорення причиново – поведінкових ситуацій.
10.       Врахувати  прогнозовані результати  підсумкового моніторингу умовного рівня вихованості (на ІІ семестр 3 класу)  з метою виявлення моніторингу ефективності впливу обраних форм корекційної роботи, відстеження особистісного росту кожного учня та колективу в цілому, який готується до поступового переходу у середню ланку навчання.
11.       Проаналізувати ефективність діяльності  виховної системи класу з метою корекції форм діяльності у виховному процесі, аби спрямувати її на подальше  здруження колективу.
12.       Продовжити спрямовувати виховну роботу на формування якостей громадянина, формування класного колективу, як спільноти.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Роль педагогічного спостереження для оцінювання. Рівні підтримки.

 РОЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ Важливим інструментом для оцінювання учнів з ООП є педагогічне спостереження. Це один із...