понеділок, 25 січня 2016 р.

Рівень вихованості, 3 клас, І семестр


Моніторинг рівня вихованості учнів 3 класу за І семестр,
2015 – 2016  н. р.
Наприкінці І семестру 2015 – 2016 н.р. проведено моніторинг рівня вихованості учнів 3 класу за напрямками діяльності.
І. За результативністю діагностики
Проведена діагностика за критеріями виявлення рівня вихованості враховувала 6 критеріїв: допитливість,працелюбність, ставлення до природи, ставлення до школи, красиве у навколишньому світі дитини, ставлення до себе.
Загальний показник рівня вихованості – хороший.  І становить 4,4 бали за шкалою умовного оцінювання досліджуваного явища (спостерігається динаміка зросту  на 0,2).
Загальний показний «Допитливість» становить 4,2 бали (у минулому році -  – 4,1), що свідчить про «хороший» рівень. Найкращий показник у цій складовій (високий рівень) показали Галуган Ю, Скорупич А, Гнезділов О, це зумовлено тим, що з боку вчителя у цих учнів сформовано  уже стійку мотивацію до пізнання, яка стабільно збереглася з ІІ семестру минулого року. Знилили свою допитливість Шульга А., Терещенко з причини того, що оцінка показників вихованості батьками   занижена. Дещо знизився цей показник у  Журавльова Г, Стахів А.;  причиною є збільшення навчального навантаження. Значно знизився цей показник у Стахів А., яка працює над усвідомленням та закріпленням матеріалу тільки у школі
У критерії «Працьовитість» загальний показник становти 4,2 – хороший (у ІІ минулого року - 4,1 бали). Підвищився рівень показника   у Галуган Ю. , Журавльова Г., знизився у Терещенко А., Скорупич А., тому що діти не вчаться долати важкі завдання, а шукають шляхи їх простого вирішення.
У показнику «Дбайливе ставлення до природи»  хороший  рівень показала переважна більшість учнів, тоді як у ІІ  семестрі минулого року був трохи нижчим. Спостереження за цим проведено в ході спілкування з батьками, у процесі навчальної діяльності, проведення досліджень та екскурсій. Хороший показник у Галуган Ю, Скорупич А, стахів А., знизився у Терещенко А, Шульги А.
У показнику «Ставлення до школи»  - 4,2 (хороший), тоді як у ІІ минулого року  семестрі  стабільний. Стабільним залишився показник у Галуган Ю, Скорупич А., стабільним залишився у Васяніної К.  Ці діти стримані, старанні, навчені долати труднощі заради здобування нових знань. Велику роль при цьому відіграє належне ставлення до вчителя, незаперечність його дій та авторитету  з боку батьків. Хороший рівень показника виявили  Гнезділов О, Шульга А., Терещенко А. Учні прагнуть гарно  навчатися, стараються.
У показнику «Красиве у моєму житті» - 4,2 – тоді як минулому році був вищим. високий рівень виявили Галуган Ю, Терещенко А., у Васяніної, Журавльова.
 Показник має тенденцію спадання у Шульги А.,  Скорупич А. Ці діти стали розмежовувати внутрішню та зовнішню красу, прискіпливо само оцінювати себе.
Показник «Ставлення до себе» - 3,8 - знизився (у ІІ  семестрі минулого року  – 4,1).
Оцінка індивідуального рівня вихованості у ІІ семестрі подана як аналіз оцінної динаміки показників вихованості, що додається до сітки результатів рівня вихованості.
ІІ. За ефективністю формування колективу:
     а) класний колектив у складі учнів 3 класу  перейшов в систему формування колективу . Діти  все більше показують вчинками, що вони – одна родина, відчувають постійну  потребу у реалізації класу для життя школи, району (участь у акціях, конкурсах, заходах, відкритих уроках). У І семестрі можуть самостійно  спільно виконувати справи, об’єднатися а  спільними інтересами,  навчилися аналізувати наслідки спільної діяльності, спільно  знаходять  ефективні рішення;
     б) виховна робота в класі є ефективною завдяки розбудованій  системі заходів, підпорядкованих системі РН Ельконіна – Давидова, що сприяють зміцненню колективу та самоствердженню. У І семестрі результативність роботи – на хорошому  рівні.  Учні   піддаються виховному і педагогічному впливу, проте  ще мають місце  психологічні зміни: уповільненість, що породжує неуважність Терещенко А., але в неї вже сформована на достатньому  адекватна самооцінка.  Менш проблематичною, у порівнянні з минулим роком, залишається ділянка роботи, що виховує посидючість, правильне поводження в класі під час перерв, хоч переважна більшість дітей є екстравертами, неофіційними лідерами.    «Відкривають себе»  діти – інтроверти,  (в той час, як у ІІ семестрі минулого року  вони не досить охоче  ішли на контакт), з боку класного керівника їх постійно залучено до групових форм діяльності та до роботи, що охоплює коло інтересів таких дітей, дає можливість проявити себе (Стахів А, Скорупич А., Терещенко А.).
     в) у І семестрі характер управління учнівським колективом залишається  переважно авторитарно - ліберальним, оскільки, цей стиль  намагаються утримувати залишається  домінуючим у сімейному вихованні третьокласників. Ефективно спрацьовує цей прийом під час тренінгів та практикумів, як і в минулому році, оскільки за методикою РН діти повинні вийти на демократичний стиль спілкування.
В результаті проведення моніторингу встановлено, що за шкалою критеріїв рівень вихованості учнів у  І семестрі – хороший, що у порівнянні з  оцінкою другокласників, є стабільним, що свідчить про правильно обрану діяльність виховання класного колективу, передбачену  виховною системою класу і послідовність тактики, що окреслена методикою РН. Проблематичним у І семестрі залишається питання формування окремих цінностей (до держави – через нестабільність політичної ситуації, зневірення у  прогресивному майбутньому своїх дітей зі сторони житті батьків; до  природи – низький ментальний рівень українського сільського населення), діти переймаються песимістичним настроєм батьків, а духовне збагачення  дома поступово відступає на задній план, з дітьми частіше працює шкільний психолог, з боку вчителя постійно проводиться робота по виробленню вмінь тримати свою поведінку у рамках, вміти знаходити правильні рішення, долати відчай, вірити у краще.


                За наслідками моніторингу І семестру вирішено :
1.     Продовжити формувати стійку мотивацію до допитливості, попереджати страх припуститися помилки у Терещенко А., Стахів А., Гнезділова (бесіди, залучення до колективної діяльності, стимулювання успіхів).
2.     Привчати дітей до чіткого виконання обов’язків як у школі, так і дома. Вчити виконувати роботу до логічного завершення з Журавльовим Г., Стахів А., Гнезділовим О.(консультації учням та їх батькам, допомога у разі виникнення труднощів, організація взаємодопомоги у класі).
3.     Продовжити формувати уявлення про природу як частину людського оточення, вчити шанувати її, берегти Скорупич А, Галуган Ю, Терещенко А., залучаючи до цікавих проектів, конкурсів, власної діяльності.
4.     Показувати Журавльову Г, Васяніній К, Шульзі А., що навчальна праця є основою для здобування цікавої пізнавальної інформації (залучення до роботи з енциклопедичним матеріалом, додатковими джерелами інформації).
5.     Формувати уявлення в Гнезділова О, Галуган Ю, Шульги А.  про те, що навколишня дійсність є такою, якою її робить сама людина: проводити бесіди, наводити приклади з життя, спільно з учнями вирішувати проблеми, що виникають.
6.     Відпрацьовувати у практичній діяльності вміння правильно себе  оцінювати, порівнювати зразки та уособлювати в собі кращі з Журавльовим Г, Гнезділовим О., Терещенко А., проводячи співставлення вчинків і обговорення їх наслідків.
7.     Врахувати результативність виховної роботи в системі класу  згідно заходів  сітки виховної роботи у ІІ семестрі  3 класу, доповнити план  виховної роботи додатковим матеріалом, спрямованим на патріотичне виховання.
8.     Продовжувати  практикувати  колективні форми організації діяльності колективу з метою  подальшого згуртування класу, створення дружніх відносин як  запоруки  гарного мікроклімату у колективі, вчити домовлятися, шукати істину у формі участі в конкурсах, шкільних святах, акціях тощо.
9.     Продовжувати роботу по формуванню правильної самооцінки, вчити попереджати власні помилки та вчити коректно виправляти помилки інших з Терещенко А., Васяніною К, Шульгою А.: роз’яснювальні бесіди, залучення до обговорення причиново – поведінкових ситуацій.
10.       Врахувати  прогнозовані результати  підсумкового моніторингу умовного рівня вихованості (на ІІ семестр 3 класу)  з метою виявлення моніторингу ефективності впливу обраних форм корекційної роботи, відстеження особистісного росту кожного учня та колективу в цілому, який готується до поступового переходу у середню ланку навчання.
11.       Проаналізувати ефективність діяльності  виховної системи класу з метою корекції форм діяльності у виховному процесі, аби спрямувати її на подальше  здруження колективу.
12.       Продовжити спрямовувати виховну роботу на формування якостей громадянина, формування класного колективу, як спільноти.


четвер, 7 січня 2016 р.

контрольна робота (матем.) 14 січня


І варіант
1.       Обчисли усно і запиши
36 х 5 =
36 х 50 =
36 х 25 =
2.       Придумай і запиши в окремі стовпчики по п’ять трицифрових чисел, які без остачі  діляться на 2, 3, 4
3.       Упиши до пропущених розрядів такі цифри, щоб отримане число ділилося на 2:
1 ? 8  ? 3 ?
4.       Розв’яжи задачу
Гноми принесли Білосніжці саджанці диковинних квітів для клумби.  Якщо вона посадить ці квіти по 3 в кожному рядку, то залишуться 2 саджанці. Якщо посадить по 5, то 4 саджанці залишуться. А якщо посадить по 4 квітки в рядку, то зайвих квітів не залишиться. Скільки саджанців принесли гноми, якщо відомо, що їх менше за 50?
ІІ варіант
      1.Обчисли усно і запиши відповідь
84     х 5 =
84 х50 =
     84 х  25 =
2.Придумай і запиши в окремі стовпчики по п’ять трицифрових чисел, які без остачі  діляться на 5,6,9
      3.Упиши до пропущених розрядів такі цифри, щоб отримане число ділилося на 5:
123?3?   
4.Розв’яжи задачу
З кінцевої зупинки одночасно від’їхало 2 автобуси. Один з них повертається зі свого маршруту через 2 години. У іншого маршрут довший, тому він повертається через 3 години. Через скільки часу обидва водії знову зустрінуться на кінцевій зупинці?
           Метою перевірної роботи було – перевірка застосування раціональних прийомів і способів  усних  обчислень, використання в усних розрахунках ознак подільності.

неділя, 3 січня 2016 р.

Урок у розвивальному навчанні


Урок: математика
Дата: грудень
Вчитель – Круглик Світлана Миколаївна, вчитель вищої категорії
Проблема:«Інтегративний підхід до формування  в учнів здоров’язберігаючої компетентності в умовах комунікаційного середовища»
Тема. Геометричні тіла та їх назви. Розв’язування задач на рух (1-й урок)
Календарно – тематичний час на вивчення теми: 2 уроки
Мета.
Навчальна. Ознайомити з назвами геометричних тіл, вчити порівнювати геометричні тіла та плоскі геометричні фігури,здійснюючи зв’язок із навколишньою дійсністю;проаналізувати значення виразів, складених за даною умовою задачі.
Виховна. Виховувати товариськість, взаємоповагу  при роботі в групі.
Розвивальна. Розвивати логічне мислення, спостережливість, пам’ять
За проблемою.
Формувати ключову компетентність «уміння вчитися» за системою розвивального навчання Ельконіна – Давидова , відтворюючи наскрізні дії, у процесі будування яких виявляється відтворення величини.
Сприяти формуванню здоров’язберігаючої компетентності шляхом інтегративного впливу (способи зняття втоми – «Основи здоров’я»; застосування  способів підтримання позитивної психологічної атмосфери під час роботи в групі – «Фізична культура»; дотримання правильної постави під час роботи за партою – поради медичної сестри) на вихованців, попереджати перевантаження роботою із застосуванням мультимедійних засобів (шляхом розташування проекційного екрана на належній відстані: не ближче 50 см до першої парти, унормованості часу при роботі з ІКТ: не більше 15 хвилин на уроці,  відповідності розмірів зображення на екрані відстані, на якій розташовано парти: на весь екран).
Провідна технологія: технологія розвивального навчання Ельконіна - Давидова
Обладнання, матеріали: проекційний екран, проектор,  педагогічний програмний засіб  освітньої галузі «Математика»; схема до задачі на рух, картки з умовою задачі для колективної роботи, картки для перевірки знань; підручники, зошити.
Тип уроку – комбінований
Тривалість уроку – 40 хвилин
                                                                   Хід уроку
І. Організаційний момент
Вправа на психологічне налаштування учнів на урок
ІІ. Перевірка домашнього завдання
·        Прочитай знайдені величини із вправи № 406
·        Пояснити розв’язання задачі № 407
·        Завдання на картках (учні у групі «Вулик»)
«Вулик»: є найбільш доречним  способом дії, коли учні вже опанували його на достатньому рівні, щоб самостійно його використовувати. Але, беручи до уваги той факт, що найбільш складним для учнів є самоконтроль та самооцінка, групова робота за типом «Вулик» дозволяє учням саме після самостійного виконання свого завдання (виконавчий етап) в повному обсязі обговорити результати роботи з однокласниками і в разі необхідності внести уточнення, виправити помилки тощо.
 



Правила роботи учнів у групі «Вулик»:
§  розподіліть завдання між членами групи;
§  уважно, швидко, старанно виконайте кожен своє завдання;
§  перевірте правильність виконання завдання кожним учасником групи;
§  дайте сигнал про закінчення роботи групи.
ІІІ. Актуалізація раніше набутих знань
·        Назвати величини, що показані на картці, розповісти, як знайти цю величину обчисленням (s  v  t);
·        Яку величину можна знайти за цією схемою?(робота за таблицею відповідності величин);
·        Обчислити способом округлення:
26 + 29, 49 – 16
·        Як помножити число на 10, 100, 1000?
ІV.Повідомлення теми та мети уроку, що налаштовує на визначення мотивації навчальної діяльності
 - Пригадайте назву розділу, над яким ми працюємо. Прочитайте тему уроку.
 - Отже, сьогодні ми  ознайомимося з поняттям «геометричні тіла», навчимося порівнювати їх з геометричними фігурами, продовжимо роботу над задачами на рух. А ви спробуєте визначити, де ці знання вам можуть знадобитися у житті.
- Запишіть у зошиті дату, тему, каліграфію
V. Вивчення нового матеріалу
1.Робота з мультимедійною програмою
1.2Підготовчі вправи  (пригадування плоских геометричних фігур)
1.3Перетворення плоских геометричних фігур на об’ємні тіла
1.4Первинне закріплення
- З яких геометричних фігур  і тіл складаються будиночки?
- Які предмети  мають форму кулі?
1.5Розвиток математичних знань
                                              Динамічна пауза
                                    Розв’язування простої задачі на рух
Відстань між населеними пунктами становить 16 км, її можна подолати за 2 години. Скільки часу потрібно для цього?
V = s : t, 16 : 2 = 8 год
Вправа «Спіймай на гачок»( Що  записано   з помилкою? Години – скорочено з крапкою)
                                               Вправи для очей
                           Розв’язування складної задачі на рух
Два потяги вирушили назустріч один одному. Швидкість першого – 54 км/год, швидкість другого – 56 км/год. Зустрілися вони через 8 годин. Яка відстань між населеними пунктами?
·        Робота за схемою
·        Складання  алгоритму розв’язування задачі
-         Як знайти, яку відстань пройшов до зустрічі І потяг?(54 х 8);
-         Як знайти, яку відстань пройшов до зустрічі ІІ потяг?(56 х8);
-         Яка відстань між населеними пунктами? (додати отримані відстані)
·        Робота в групах. Самостійний запис розв’язання задачі у зошитах
1)54х8=432(км) – пройшов до зустрічі І потяг;
2)56х8= 448(км) – пройшов до зустрічі ІІ потяг;
3)432+448=880(км) – відстань між населеними пунктами.
Відповідь: 880 км – відстань між населеним пунктами
Динамічна пауза
VІ. Закріплення вивченого з визначенням мотивації опрацьованого матеріалу
1.Робота з підручником
1.1Обчислення прикладів №409(усно)
1.2Пояснення виразів до задачі №415 із послідовним записом
75:3  - швидкість, з якою рухалася карета бруківкою;
(75 – 21):3 – швидкість ґрунтовою дорогою;
75+ (75 – 21) – вся відстань;
75:3 – (75 – 21):3 – на скільки більша або менша відстань між ґрунтовою дорогою та бруківкою
1.3 Співставлення плоских геометричних фігур та геометричних тіл(№411)
1.4Виявлення плоских фігур та геометричних тіл у навколишньому середовищі, розпізнавання їх у гіпсових фігурах
1.5Мотивація опрацьованого матеріалу
VІІ. Підсумок. Оцінювання. Домашнє завдання(№413, 410)












Роль педагогічного спостереження для оцінювання. Рівні підтримки.

 РОЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ Важливим інструментом для оцінювання учнів з ООП є педагогічне спостереження. Це один із...