Урок: математика
Дата: грудень
Вчитель – Круглик Світлана
Миколаївна, вчитель вищої категорії
Проблема:«Інтегративний підхід до
формування в учнів здоров’язберігаючої
компетентності в умовах комунікаційного середовища»
Тема. Геометричні тіла та їх
назви. Розв’язування задач на рух (1-й урок)
Календарно – тематичний
час на вивчення теми: 2 уроки
Мета.
Навчальна. Ознайомити з назвами геометричних тіл, вчити
порівнювати геометричні тіла та плоскі геометричні фігури,здійснюючи зв’язок із
навколишньою дійсністю;проаналізувати значення виразів, складених за даною
умовою задачі.
Виховна. Виховувати товариськість, взаємоповагу при роботі в групі.
Розвивальна. Розвивати логічне мислення, спостережливість,
пам’ять
За проблемою.
Формувати ключову компетентність «уміння вчитися» за системою розвивального
навчання Ельконіна – Давидова , відтворюючи наскрізні дії, у процесі будування
яких виявляється відтворення величини.
Сприяти формуванню здоров’язберігаючої компетентності шляхом інтегративного
впливу (способи зняття втоми – «Основи здоров’я»; застосування способів підтримання позитивної психологічної
атмосфери під час роботи в групі – «Фізична культура»; дотримання правильної постави
під час роботи за партою – поради медичної сестри) на вихованців, попереджати
перевантаження роботою із застосуванням мультимедійних засобів (шляхом
розташування проекційного екрана на належній відстані: не ближче 50 см до
першої парти, унормованості часу при роботі з ІКТ: не більше 15 хвилин на
уроці, відповідності розмірів зображення
на екрані відстані, на якій розташовано парти: на весь екран).
Провідна технологія: технологія
розвивального навчання Ельконіна - Давидова
Обладнання, матеріали: проекційний екран,
проектор, педагогічний програмний
засіб освітньої галузі «Математика»;
схема до задачі на рух, картки з умовою задачі для колективної роботи, картки
для перевірки знань; підручники, зошити.
Тип уроку – комбінований
Тривалість уроку – 40 хвилин
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вправа на психологічне налаштування учнів на урок
ІІ. Перевірка домашнього завдання
·
Прочитай знайдені величини із вправи № 406
·
Пояснити розв’язання задачі № 407
·
Завдання на картках (учні у групі «Вулик»)
«Вулик»: є найбільш доречним способом дії, коли учні вже опанували його на
достатньому рівні, щоб самостійно його використовувати. Але, беручи до уваги
той факт, що найбільш складним для учнів є самоконтроль та самооцінка, групова
робота за типом «Вулик» дозволяє учням саме після самостійного виконання свого
завдання (виконавчий етап) в повному обсязі обговорити результати роботи з
однокласниками і в разі необхідності внести уточнення, виправити помилки тощо.
Правила роботи учнів у групі
«Вулик»:
§ розподіліть завдання між членами групи;
§ уважно, швидко, старанно виконайте кожен своє
завдання;
§ перевірте правильність виконання завдання кожним
учасником групи;
§ дайте сигнал про закінчення роботи
групи.
ІІІ. Актуалізація раніше набутих знань
·
Назвати величини, що показані на картці, розповісти, як
знайти цю величину обчисленням (s v t);
·
Яку величину можна знайти за цією схемою?(робота за
таблицею відповідності величин);
·
Обчислити способом округлення:
26 + 29, 49 – 16
·
Як помножити число на 10, 100, 1000?
ІV.Повідомлення теми та мети уроку, що налаштовує на
визначення мотивації навчальної діяльності
- Пригадайте назву розділу, над яким ми
працюємо. Прочитайте тему уроку.
- Отже, сьогодні ми ознайомимося з поняттям «геометричні тіла»,
навчимося порівнювати їх з геометричними фігурами, продовжимо роботу над
задачами на рух. А ви спробуєте визначити, де ці знання вам можуть знадобитися
у житті.
- Запишіть у зошиті дату,
тему, каліграфію
V. Вивчення нового
матеріалу
1.Робота з мультимедійною програмою
1.2Підготовчі вправи
(пригадування
плоских геометричних фігур)
1.3Перетворення плоских геометричних фігур на об’ємні тіла
1.4Первинне закріплення
- З яких геометричних
фігур і тіл складаються будиночки?
- Які предмети мають форму кулі?
1.5Розвиток математичних знань
Динамічна пауза
Розв’язування простої задачі на рух
Відстань між населеними
пунктами становить 16 км, її можна подолати за 2 години. Скільки часу потрібно
для цього?
V = s : t, 16 : 2 = 8 год
Вправа «Спіймай на
гачок»( Що записано з помилкою? Години – скорочено з крапкою)
Вправи для очей
Розв’язування складної задачі на рух
Два потяги вирушили
назустріч один одному. Швидкість першого – 54 км/год,
швидкість другого – 56 км/год. Зустрілися вони
через 8 годин. Яка відстань між населеними пунктами?
·
Робота за схемою
·
Складання
алгоритму розв’язування задачі
-
Як знайти, яку відстань пройшов до зустрічі І потяг?(54 х
8);
-
Як знайти, яку відстань пройшов до зустрічі ІІ потяг?(56
х8);
-
Яка відстань між населеними пунктами? (додати отримані
відстані)
·
Робота в групах. Самостійний запис розв’язання задачі у
зошитах
1)54х8=432(км) – пройшов
до зустрічі І потяг;
2)56х8= 448(км) – пройшов
до зустрічі ІІ потяг;
3)432+448=880(км) –
відстань між населеними пунктами.
Відповідь: 880 км –
відстань між населеним пунктами
Динамічна пауза
VІ. Закріплення вивченого з визначенням мотивації
опрацьованого матеріалу
1.Робота з підручником
1.1Обчислення прикладів
№409(усно)
1.2Пояснення виразів до
задачі №415 із послідовним записом
75:3 - швидкість, з якою рухалася карета бруківкою;
(75 – 21):3 – швидкість
ґрунтовою дорогою;
75+ (75 – 21) – вся
відстань;
75:3 – (75 – 21):3 – на
скільки більша або менша відстань між ґрунтовою дорогою та бруківкою
1.3 Співставлення плоских
геометричних фігур та геометричних тіл(№411)
1.4Виявлення плоских фігур
та геометричних тіл у навколишньому середовищі, розпізнавання їх у гіпсових
фігурах
1.5Мотивація
опрацьованого матеріалу
VІІ. Підсумок. Оцінювання.
Домашнє завдання(№413, 410)
Немає коментарів:
Дописати коментар