Урок: основи здоров’я
Клас: 2
Вчитель – Круглик Світлана
Миколаївна
Дата: 03 жовтня 2017-2018 н.р.
Тема. Розпорядок дня
Мета: вчити учнів розуміти роль
розпорядку дня для збереження І зміцнення свого здоров'я; розвивати мислення,
мовлення; виховувати дисциплінованість і охайність.
Методична мета. Відстежити вплив структури уроку на засвоєння матеріалу учнями
Хід
уроку
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОї
ДІЯЛЬНОСТІ
Розповідь вчителя з елементами бесіди
—
Ви вже знаєте, що таке розпорядок дня. Це точно встановлений розпорядок
життя людини протягом дня, необхідний для збереження її здоров'я.
—
Які основні моменти режиму дня? (Прокинутися вранці завчасно, щоб зробити
ранкову гімнастику, почистити зуби, поснідати; обов'язкове триразове харчування
(здорова їжа), прогулянки, достатній сон.)
III.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ,МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇДІЯЛЬНОСТІ
—
Сьогодні ви більше дізнаєтеся про режим дня.
-
Для чого вам потрібні будуть ці знання?
IV.
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.
Робота за підручником (с 18-21)
—
Чому розпорядок дня, якого ви дотримувалися в нершому класі,
має дещо змінитися?
—
Що треба встигнути зробити за день? (Уроки вивчити, з друзями погратися,
спортивну секцію відвідати, батькам допомогти.)
—
Розгляньте малюнок па с. 18.
-
Де висить розпорядок дня? Чи є у вас гарно
оформлений розпорядок дня?
—
Розгляньте малюнок на с. 19.
-
Що
означає дотримуватися розпорядку дня?
—
Чи однаковий розпорядок дня для вихідних днів і канікул? Чому?
—
Пам'ятайте: той, хто дотримується розпорядку дня, росте здоровим,
бадьорим і має гарний настрій.
—
Прочитайте вірш Олега Орача «Галя-невстигаля» (с. 20).
—
Як ви вважаєте, чому Галя завжди спізнюється? Чому її прозвали
Не-встигалею? Які поради ви можете їй дати?
—
Розкажіть, як ви збираєтеся до школи.
■ Чи відразу встаєте з ліжка, коли вас розбудять?
•
Чи встигаєте зробити зарядку, поснідати?
•
Коли ви збираєте портфель: зранку чи звечора?
—
Як ви вважаєте, чому треба дотримуватися розпорядку дня?
Практична
робота у групах
1.
За допомогою товаришів склади свій
розпорядок дня.
2.
Порівняй минулорічний розпорядок дня з теперішнім. Чим вони відрізняються?
3.
Порадься з батьками і склади окремо розпорядок дня для вихідних днів і канікул.
—
Порівняйте свій режим дня зі зразком у підручнику [с 21). Чим вони схожі,
чим різняться?
2.
ФІзкультхаилинка
ХМАРИНКА
Хмаринка
сонечко закрила. Слізки срібнії зронила. Ми ті слізки пошукаєм, У травичці
позбираєм. Пострибаєм, як зайчата. Потанцюємо ще трішки. Щоб спочили ручки,
ніжки. Всі веселі? От чудової А тепер до пралі звову.
(Затулити
обличчя руками.)
(Присідання.)
(Стрибки.)
(Танцювальні рухи.)
V.
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1.
Тестування
1)
Для чого школяреві потрібний режим дня?
а)
Щоб усе встигати;
б)
щоб нічого не встигати;
в)
щоб зберегти здоров'я;
г)
щоб утратити здоров'я.
2)
Познач цифрами порядок виконання режиму дня:
підйом
обід
сніданок
уроки
в школі
відпочинок
вечеря
виконання
домашніх завдань заняття за Інтересами на
2.
Робота за картками (див. Додаток нас. 12)
VI.
ПІДСУМОК УРОКУ
—
Що таке розпорядок дня?
—
Яке значення має режим дня для людини?
—
Розкажіть про свій розпорядок дня.
—
Скільки часу триває ваш відпочинок?
—
Як ви полюбляєте відпочивати?
—
Чому ви виконуєте розпорядок дня?
Немає коментарів:
Дописати коментар