Урок з курсу «Вступ до
шкільного життя»
Тема уроку: Робота в парі та
групі. Взаємооцінювання робіт за даними критеріями.
Мета уроку: 1) вчити працювати
у парі та групах;
2) увести
взаємооцінювання в парі за даними критеріями;
3) удосконалювати
графічні вміння;
4) удосконалювати усне
монологічне мовлення.
Обладнання: картки для роботи в
групах і для самостійної роботи, кольорова крейда, ляльки.
Хід уроку
І.Підготовка до уроку
1. Діти готують до уроку два
кольорових і один простий олівці, картку зі знаком «?»
Картку зі знаком питання учень піднімає в ході уроку,
коли йому щось не зрозуміло.
2. Учитель просить пригадати,
як показати учителеві: «Ми готові працювати разом».
Для цього учні беруться за руки.
ІІ. Повторення відомих критеріїв оцінки та засобу
фіксації оцінки
1.Уведення сюжету
На попередньому уроці діти познайомилися з «чарівними
стрічечками», на яких показують свою оцінку (акуратність, правильність)
- Наші знайомі казкові герої Буратіно, Каркуша
і Червона Шапочка в «Лісовій школі». Вони, як і ми з вами, писали графічний
диктант. Подивіться, які в них вийшли роботи. Діти, ви зможете оцінити роботу
Мальвіни, Буратіно і Червоної Шапочки?
- А як ви можете показати свою оцінку?
- А що ми будемо оцінювати в цих роботах?
На дошці надається зразок, як має виглядати результат
графічного диктанту, а також роботи казкових героїв. Біля кожної роботи
намальовані «чарівні стрічечки»
2. Оцінювання робіт казкових персонажів
- Подивіться на роботу Каркуші. Хто хоче
показати на стрічечці оцінку за правильність виконання?
- А тепер оцініть акуратність.
Один учень іде до дошки, знаходить помилки, яких
припустилися в роботі казкові персонажі. Інші діти показують згоду або незгоду
(«+», «-» ). Якщо діти адекватно оцінили роботу Каркуші, вчитель погоджується з
ними. Якщо ні – переконує у своїй правоті.
-А тепер подивіться, яка красива акуратна
робота в Буратіно. Як він постарався, який чудовий візерунок намалював. Треба
його роботу високо оцінити, «хрестик» на стрічечках обов’язково вгорі
поставити.
- Ви згодні зі мною?Хто не згодний? (Якщо
дитина не погоджується, треба запитати чому і намагатися переконати дитину
прийняти думку вчителя)
Це так звана «пастка», використання якої спрямоване на
формування в дітей критичного ставлення до іншої точки зору. Навіть точки зору
дорослого. Якщо ж усі діти будуть згодні. То треба запропонувати впевнитися й
перевірити правильність виконання роботи, орієнтуючись на зразок.
-Спробуйте оцінити роботу Червоної Шапочки
Проводиться аналогічна робота з оцінювання
-А ми з вами, школярі, можемо працювати так
само уважно, як Червона Шапочка
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІІІ. Введення взаємоперевірки в парній роботі
1.
Завдання 1
-Діти, для занять у дитячому садку треба
виготовити картки (показується зразок).
Вихователька з дитячого садка звернулася до вас по допомогу. Допоможемо їй
приготувати картки?
На кожній парті лежить картка-зразок. У кожного учня чиста картка.
2.
Інструкція до
виконання
– Перенесіть малюнок зі зразка
на чисту картку, щоб малюнки стали однаковими. За моїм сигналом (змах руки)
приступайте до роботи.
Діти заповнюють картку простим
олівцем
3.
Оцінювання робіт.
Взаємоперевірка
а) -Оцініть кожний свою роботу.
- Скажіть, що вибудете оцінювати?
Діти називають критерії –
правильність і акуратність. Відводиться час на само оцінювання
б) –А тепер поміняйтеся
картками й перевірте роботу один одного. Якщо оцінка збіжиться, обведіть
хрестик на стрічечці кружечком, якщо не згодні – поставте свою оцінку (хрестик
на лінієчці). Оцінка повинна бути справедливою
Діти працюють кольоровим олівцем. Якщо щось незрозуміло,
показують знак «?»
-Хто хоче подякувати сусідові по парті за
справедливість, нехай потисне йому руку.
-Якщо є помилки, розкажіть про них
однокласникам.
-У кого збіглися оцінки?
Діти піднімають руки в парі
4.
Висновок
-Що
нового було в оцінюванні робіт сьогодні?
Висловлювання дітей «Оцінювали роботу сусіда по
парті».Оцінки можуть збігатися, а можуть і не збігатися
-Я бажаю, щоб ваші оцінки-хрестики на
стрічечках збігалися з оцінкою товариша або з моєю.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІV. Розвиток мовлення. Складання казки за серією малюнків
1.Відгадування загадок
З бородою, а не старий,
З рогами, а не бик,
Доять, а не корова,
Лико б’є, а постолів не плете.
(Коза)
Не вусатий, а бородатий.
Сердиться, а не дідусь. (Козел)
2.Складання казки в групах
Діти закріплюють уміння зі знаками «Я», «Хор», «+», «-»
-Розгляньте малюнки. Кого зобразив художник?
-Обговоріть, що відбулося із цапенятами.
-Домовтеся, хто буде розповідати історію за
першим, хто за другим й третім малюнками, а хто буде контролер – збере все
сказане в одну маленьку розповідь.
На партах лежать сюжетні малюнки до казки «Уперті кози».
Діти розподіляють обов’язки в групі, при потребі учитель допомагає дітям
домовитися
3.Вислуховування історій
Казки всіх груп заслуховуються
4.Оцінка роботи в групі
-Підніміть руки в тій групі, де змогли
домовитися, не сваритися, дружно попрацювати.
Дуже важливо похвалити за злагоджену роботу
5.Читання казки «Уперті кози»
учителем
-Що б ви порадили цапенятам?
V. Підсумок уроку
- Що було цікавим на уроці?
-Що вийшло як у справжніх школярів?
Немає коментарів:
Дописати коментар