субота, 3 грудня 2016 р.

Інтегрорване заняття

Інтегроване заняття в середній групі "До школи знань мудрої Сови"
           Програмовий зміст: забезпечувати пізнавальний розвиток дітей, використовуючи методику розвивального навчання Д.Кюізінера;учити розв’язувати проблемні завдання; розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, уміння міркувати, робити елементарні висновки; учити встановлювати причинно – наслідкові зв’язки; викликати інтерес у дітей шляхом впровадження різних методів та прийомів навчання та виховання; розвивати монологічне мовлення, збагачувати словниковий запас; ознайомити дітей із методом «мозкового штурму» (під час обговорення проблемної ситуації пропонуються різні варіанти, аналізуючи їх діти обирають найприйнятніший варіант); закріпити математичний рахунок в межах 5;  узагальнити та систематизувати знання дітей про електроприлади,  їх користь та небезпеку користування дітьми; виховувати увагу, ініціативність, організованість, дисциплінованість.
        Обладнання: іграшки: Сови,Незнайко, жабеняти; паперова квітка з пелюстками - завданнями,  роздавальний матеріал палички Кюізенера, цифри від 1 до 5, роздавальні картки,картки.
Хід заняття:
(діти, стоячи півколом, вітаються одне з одним та з гостями)

Вихователь:
 Діти, давайте привітаємось до наших гостей

Вихователь:
Усміхнемось всім навколо –
Небу, сонцю, квіткам, людям,
І тоді обов’язково
День для вас привітним буде!

Діти, сьогодні до нас завітала незвичайна гостя, а хто це відгадайте загадку:
                                Уночі гуляє,
                               А вдень спочиває,
                               Має круглі очі,
                               Бачить серед ночі.
                                                            (Сова)
Так, діти! Але це незвичайна Сова, а дуже мудра!
З′являється  іграшка сови.
Мудра Сова: Добрий день, малята! Я знаю, що ви допитливі, розумні та кмітливі. І сьогодні я принесла вам подарунок – квітку знань. Але на жаль, всі пелюстки цієї  квітки розлетілися. А щоб зібрати цю квітку знань треба багато знати, бути  активними та уважними. Тримайте!
(Дає квітку з пелюстками-завданнями вихователю)
Вихователь: Дякуємо тобі, Мудра Сова! Допоможемо зібрати квітку, діти?
Діти: Так!
Отже перша пелюстка від Гномика-Знайки:
У нього сьогодні день народження. Для своїх гостей Гномик приготував торт.

·          
o    Дидактична  гра «Будь уважним» (Додаток 1).
 - Як ви думаєте, скільки років виповнилося Гному?
- Як ви здогадалися? Покажіть цифру, яка позначає число 5.
А ось свічки на тортику незвичайні.
Питання до дітей (мозковий штурм):
Яка свічка горітиме  довше за всі? Чому ви так вважаєте?
-Яка свічка згорить швидше?
-Які свічки  однакові за розміром?
До дня народження Гном прикрасив свою домівку. Він повісив кульки та ліхтарик.
·          
o    Дидактична  гра « Логічні задачі» (Додаток 2).
-Скільки кульок, покажіть цифру. 
-Скільки ліхтариків?
Скільки всього прикрас? Як ви здогадалися?
До гнома завітали друзі. Гномик пригощав своїх друзів тортиком.
-Який шматок з’їли більше?Менше? Чому?
Друзі грали в різні ігри.
-         Скільки дітей сховалося? Як ви здогадалися?
Молодці!
А далі наступна  пелюстка.
З цим завданням нам допоможе Жабенятко - Квак.
 Спробуйте дати відповіді на запитання.
·          
o    Мовна гра «Так» чи «ні».
1. По небу пливе крокодил?
2. У порося є крила?
3. Взимку ростуть квіти?
4. Білка полює на зайця?
5. Яблука ростуть на городі?
6. Вовк взимку лягає спати?


 Ну що ж, молодці! Третю пелюстку ви отримаєте, коли допоможете жабенятку розібратися якої фігури не вистачає.
·          
o     Ввправа  «Якої фігури не вистачає» (Додаток 4 ).
 (Індивідуальна робота дітей на роздавальних картках).
Вихователь пропонує розглянути , як розкладені геометричні фігури в клітинках у першому ряді.
-      Назвіть фігури в першому ряді. Скільки їх?
-      Які фігури в другому ряді?
-      Яку фігуру необхідно додати?
-      Які фігури в третьому ряді?
-      Якої фігури бракує? Покладіть картку з відповідною фішкою.

А ось і четверта пелюстка.
У виконанні завдання нам допоможе Незнайко.
·          
o    Дидактична гра «Ігри та вправи з чарівними паличками» 
-Покласти стільки ж паличок, скільки у вихователя
-запитать у дитини  « Яка найдовша? Яка найкоротша?
- Попросити показати паличку  червоного ,жовтого, синього кольору.
- Показати будь –яку  паличку , яка коротша за синю, і довша за червону.
 - Показати паличку не жовтого кольору

Буратіно: А ось і остання пелюстка - п’ята.
Діти, подивиться, всі ці предмети - мамині помічники.
- Що ви тут бачите? (діти називають).
- Але деякі з них можуть бути небезпечними для дітей.
·          
o    Дидактична гра «Мамині помічники» (безпека життєдіяльності) (Додаток 8).
Давайте помітимо фішкою ті предмети, які можуть бути небезпечними для дітей. (Помічають)
- Так, праска небезпечна для дитини. Чому?
- Сірники небезпечні. Чому?
Молодці, діти, впоралися з завданням!
Вихователь: Нарешті  ми зібрали останню пелюстку. Яка  ж гарна квітка знань!
 Скажіть, хто до нас сьогодні завітав у гості?
-         Чи сподобалося вам заняття?
А що вас зацікавило найбільше?
Що було важко?
 Ви всі були великими молодцями!
(З’являється Сова)
Сова :  Діти, ви зібрали квітку знань! А це тому, що ви – уважні, кмітливі та дуже розумні!
Людина в світ прийшла, щоб жити,
Старанно вчитись, труд любить.
Щоб все на світі знати, вміти,
Й добро на цій землі творить.

А за хороші знання, правильні відповіді,
прийміть від мене, Сови, гостинці!




Немає коментарів:

Дописати коментар

Роль педагогічного спостереження для оцінювання. Рівні підтримки.

 РОЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ Важливим інструментом для оцінювання учнів з ООП є педагогічне спостереження. Це один із...