вівторок, 27 березня 2018 р.

Ранкові зустрічі

Ранкові зустрічі


Похожее изображение

Рекомендації до комплекту “Карток дляРанкових зустрічей”
В комплект входить: 
 картки для вираження емоцій,                              картки для бесіди
Ранкова зустріч – це зустріч на початку дня учнів класу з педагогом. Сидячи в колі один проти одного, кожна дитина вдумливо і поважновітається з іншими дітьми, розповідає про свій настрій, після чоговпродовж короткого часу ділиться власним досвідом зі своїми товаришами, які з повагою слухають її, ставлять свої запитання та коментують. Після цього вся група бере участь у короткій груповій вправі, спрямованій на розвиток академічних навичок, почуття команди та відчуття єдності. Ранкова зустріч закінчується обміном щоденними новинами, які зазвичай готує педагог, щоб представити навчальні завдання дня.

Ранкова зустріч – це запланована, структурована зустріч, яка займає важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності. Педагоги визнають особливу роль ранкової зустрічі в житті дітей і присвячують 15–25 хвилин на початку дня, аби створити позитивну атмосферу в учнівському колективі на весь навчальний день у школі.
Дітям легко буде розповісти про свій настрій і почуття у віршованій формі. У цьому їй допоможуть “Сигнальні картки для ранкових зустрічей” Цікавий віршик відповідним малюнком продемонструє, що відчуває учень. Рекомендовано додатково виготовити “кишеньки настрою”, куди учні можуть розміщути свої сигнальні картки. Користуйтеся ними на початку кожного дня і в кінці для підсумків і аналізу роботи.

Для побудови структурованого діалогу під час Ранкових зустрічей стануть в пригоді Картки для бесід, які можна наклеїти на заздалегідь виготовлених сигнальних картках- заготовках

субота, 24 березня 2018 р.

Інклюзивний словник

Інклюзивний словник. Як правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю

коментувати

Інклюзивний словник. Як правильно спілкуватися з людьми з інвалідністю
Коли мова заходить про інвалідність, навіть розумні й освічені люди часто вживають слова і словосполучення, які зачіпають тих, про кого говорять. NV.UA разом з Кураж Базаром - київським заходом, який допомагає дітям з інвалідністю, - розбираються, як правильно говорити, щоб нікого не образити. 
Що таке інклюзія
Інклюзія – це процес включення людей з інвалідністю в активне громадське життя. Для цього створюються умови, в яких всі члени суспільства можуть бути на рівних: міське середовище адаптується під потреби людей з особливостями розвитку, коригується освітня система з урахуванням здібностей різних дітей, людям з інвалідністю надаються можливості для творчого та інтелектуального розвитку.
Людина з інвалідністю
Забудьте назавжди слова "інвалід" і "каліка", а разом з ними словосполучення "обмежені можливості", "прикутий до інвалідного візка", "особливі потреби".
На перше місце завжди потрібно ставити людину і тільки потім – її особливість. Правильно – людина з інвалідністю, людина з особливостями розвитку.
Чому не можна по-іншому? Тому що можливості обмежені у кожного – у когось фінансами, у когось фізичними даними. Особливі потреби теж є у кожного, і найяскравіший тому приклад – вегетаріанці.
Людина з ДЦП, аутизмом, епілепсією, синдромом Дауна
Тут, як і в першому випадку, на перше місце потрібно ставити людину, а не її особливість. Тому правильно буде сказати людина з ДЦП, людина з аутизмом, людина з синдромом Дауна, людина з епілепсією.

Людина з порушенням психіки
Якщо у людини є ознаки психічного або поведінкового розладу, про неї говорять "людина з порушенням психіки" або "людина з особливостями поведінки".
Псих, ненормальний, недоумкуватий і розумово відсталий – звучить образливо і має негативне забарвлення.
Люди, які не чують
Людина, яка не чує, або людина з порушеннями слуху – два однаково коректних варіанти. Неправильним буде сказати "глухонімий", тому що глухонімих людей не існує. Всі люди, що не чують, можуть видавати звуки, але не можуть навчитися говорити, тому що не чули зразка мови.
Нічого як такого "неправильного" щодо слова "глухий" немає, але люди з вадами слуху не приховують, що це звучить неприємно.
Жестова мова
Правильно говорити жестова мова (не мова жестів) і перекладач жестової мови. Звичний термін сурдопереклад не зовсім коректний. Сурдо- це складова частина складних слів латинської мови, що означає приналежність до глухоти. Тому українською термін "сурдопереклад" звучав би як "глухопереклад".
Незрячий
Щодо людей з порушеннями зору, прийнято говорити "незрячий", але не "сліпий". Слово "сліпий", як і "глухий" має негативну конотацію. Воно допустиме, але звучить не дуже приємно, тому краще від нього відмовитися на користь більш коректних формулювань.
Людина з порушеннями зросту
Дварфізм – аномально невеликий зріст дорослої людини (менше 147 см), і найбільше такі люди не люблять, коли їх називають карликами. Це слово з давніх-давен асоціюється з ганебним існуванням і приниженнями. Маленьких людей робили придворними блазнями, багатії дарували один одному як екзотичні іграшки. Тому правильним і необразливим буде говорити "людина з порушеннями зросту" або "маленька людина".

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Секретні клавіші ПК

На все случаи жизни: 13 секретных комбинаций клавиш, о которых мало кто знает

344
Эти комбинации клавиш без сомнений пригодятся тебе в работе!
Конечно, всё это можно сделать и с помощью мышки, но почему бы не упростить себе жизнь и не улучшить свои навыки?
комбинации клавиш
мы сегодня поделимся с тобой подборкой горячих клавиш на компьютерной клавиатуре, которые оптимизируют работу за компьютером и экономят время.
Комбинации клавиш на клавиатуре
F2
Эта клавиша помогает с легкостью переименовывать папки и файлы. Всего одно нажатие.
горячие клавиши на клавиатуре
ALT + F4
Эта комбинация помогает быстро закрыть окно или программу.
горячие клавиши
ALT + Backspace
Случайно удалил часть текста? Нестрашно, благодаря этой комбинации его можно восстановить.
как работать за комьютером
CTRL + SHIFT + N
Многофункциональная горячая клавиша. Если нажать эту комбинацию на рабочем столе (или в другой папке), ты создашь новую папку. А в Google Chrome эта комбинация создает новую вкладку.
комбинации клавиш для виндовс
CTRL + T
А эта комбинация открывает новую вкладку в любом браузере.
комбинации на клавиатуре
CTRL + SHIFT + T
Случайно закрыл важную вкладку? Эта комбинация открывает последнюю закрытую вкладку.
как использовать горячие клавиши
ALT + TAB
Полезная штука! Позволяет переключаться между всеми открытыми окнами.
использование горячих клавиш
CTRL + Esc
Открывает меню «Пуск».
настройка горячих клавиш
Windows + L
Многие думают, что клавиша Win бесполезна, но это вовсе не так. К примеру, эта комбинация помогает быстро выйти из системы. Эта функция полезна для тех, кто часто отлучается со своего рабочего места и не хочет, чтобы его компьютером кто-то пользовался.
горячие клавиши windows
Windows + M
Еще одно полезное сочетание с клавишей Win, которое помогает избавиться от загроможденного экрана. Нажав эти клавиши, ты свернешь все окна на панель задач.
горячие клавиши браузера
Windows + TAB
Комбинация, позволяющая увидеть все открытые в данный момент окна.
горячие клавиши виндовс 10
Shift + Delete
Полезная комбинация, но с ней нужно быть аккуратным. Она удаляет файлы в обход корзины, вот только и вернуть их потом будет не так-то просто.
горячие клавиши клавиатуры
CTRL + ALT + DEL
И не лишним будет вспомнить о классике. Эта комбинация — волшебная палочка. Она открывает диспетчер задач.
горячие клавиши компьютера
Теперь ты знаешь эти прекрасные комбинации клавиш. Рекомендуем тебе распечатать их, чтобы всегда были под рукой. Если ты запомнишь их и будешь постоянно использовать, непременно заметишь, насколько это упрощает работу и экономит время!

Канікули в школах Укарїни в 2018-2019 н.р.

Шкільні канікули в 2018-2019 році в Україні

Навряд чи можна знайти школяра, який протягом навчального року не вважав би дні, що залишилися до канікул! Кожен день навчання супроводжується величезною кількістю всіляких завдань у вигляді задачок з алгебри і геометрії, творів, рефератів і презентацій, підготовка яких практично не залишає часу для розваг. Більш того – інформація про дати, на які можуть бути призначені вакації, завжди цікавить і батьків школярів.
Шкільні канікули в 2018 2019 році в УкраїніМами і тата, які в звичайні дні постійно зайняті на роботі, хочуть скористатися цим часом, щоб запланувати відпустку або взяти відгули, щоб відвідати з дитиною цікаві вистави, поїхати до бабусі або в закордонну поїздку. Безумовно, про точні дати канікул на 2018/2019 навчальний рік поки говорити рано – українське освітнє відомство опублікує ці відомості ближче до початку року. Але, якщо озброїтися інформацією минулих років, то вже можна прикинути, які дати є найбільш ймовірними.

Як в школах визначають періоди канікул?

Головним документом, яким керуються працівники сфери середньої освіти при формуванні структури навчального року, є Закон України, який регламентує освітній процес. У його статті чітко сказано, що структура навчального року, що складається з періодів навчання та канікул, встановлюється за розпорядженням директорів і педагогічних рад установ загальноосвітнього характеру. Вимоги, які повинні бути виконані в обов’язковому порядку, виглядають наступним чином:
  • план навчального року повинен пройти узгодження в місцевих відділеннях міських або районних відділів освіти;
  • початком чергового навчального року завжди залишається перший робочий день вересня (зазвичай це 1-е число);період навчання повинен закінчитися не пізніше першого дня літа (1 червня);для відпочинку на канікулах протягом року школярам має бути відведено не менше 30 днів;
  • карантини потрібно узгоджувати з місцевою владою.
Решта питань відносяться до числа автономних. Наприклад, в школах навіть може бути прийнято рішення частково звільнити від навчального процесу одинадцятикласників, так як їм потрібно мати більше часу для підготовки до здачі ЗНО.
Втім, фахівці з Міносвіти формулюють рекомендації щодо складання навчальних планів, включаючи розділ про планування канікул. Так школам простіше зрозуміти, коли Міністерство збирається провести олімпіади, мани і інші заходи, які зазвичай стартують в канікулярний час.


Від чого залежить тривалість канікул?

Графік канікул для українських шкіл залежить від декількох моментів:
  • Особливості навчального року в конкретній школі – потрібно врахувати, що канікули для учнів, які навчаються по семестрах, завжди довше, ніж відпочинок для хлопців, які навчаються по чвертях;
  • Вік школярів – для першокласників рекомендується організувати додаткові вакації;Рекомендації від місцевого органу управління сферою освіти – фахівці такого відомства повідомляють керівництву шкіл, в які дні будуть оголошені вихідні через місцевих свят, коли може початися епідемія грипу, коли метеорологи прогнозують хуртовини, замети і аномальні заморозки, а також в які дні будуть проходити вибори, для яких знадобляться шкільні приміщення.

Структура 2018/2019 навчального року

Виходячи з досвіду минулих років, Міністерство освіти і науки запропонує школам, які навчаються в чотири чверті, слідувати такій структурі року:
  • Перша чверть: стартом нового навчального року стане 03.09.2018, так як перший день осені цього року припаде на суботу. Навчання, швидше за все, триватиме до 26.10.2018;
  • Осінні канікули: з 29.10.2018 по 04.11.2018 включно можуть бути призначені осінні вакації;
  • Друга чверть: з 05.11.2018 потрібно буде приступити до уроків. Триватиме ця чверть до 29.12.2018 (це день є робочою суботою через перенесення вихідного на 31.12.2018 року – понеділок);
  • Зимові канікули: зимовий відпочинок для школярів можуть запланувати з 30.12.2018 року по 13.01.2019;
  • Третя чверть: з 14.01.2019 почнеться черговий період навчання, який триватиме до 22.03.2019;
  • Весняні канікули: з 25.03.2019 по 07.04.2019 можна буде відпочити на весняних вакаціях;
  • Четверта чверть: з 08.04.2019 стартує черговий період відвідування шкільних уроків. Останній дзвоник пролунає 24.05.2019 або 31.05.2019 – з цього дня школярі сміливо відправляються на улюблені літні вакації.

Додаткові дні відпочинку в 2018/2019 році

У період лютневих холодів і погіршення ситуації з ГРВІ першокласники зазвичай отримують можливість ще тиждень побути в домашніх стінах. Швидше за все, додаткові вакації для малюків будуть призначені на 18.02.2019-24.02.2019. Крім того, всім школярам країни можна буде відпочити від навчання в дні загальноукраїнських свят:
  • 15.10.2018 – день захисників України (14.10) випаде на недільний день, а значить, наступний за ним понеділок стане вихідним;
  • 25.12.2018 – не так давно католицьке Різдво в Україні стало офіційним вихідним днем;
  • 22.01.2019 – вихідний на честь Дня Соборності;
  • 08.03.2019 – свято всіх жінок;
  • 29.04.2019 – день, який слідує за Великоднем (28.04.2019), швидше за все, також буде вихідним;
  • 01.05.2019-02.05.2019 – травневі вихідні в честь Дня праці. Втім, тут вихідний можуть скоротити до одного дня;
  • 09.05.2019 – торжество Дня Перемоги.

Роль педагогічного спостереження для оцінювання. Рівні підтримки.

 РОЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ Важливим інструментом для оцінювання учнів з ООП є педагогічне спостереження. Це один із...