Інноваційні підходи в практиці роботи НУШ

Блог вчителя початкових класів, що висвітлює поєднання елементів розвивального навчання і основних принципів роботи за НПП "Інтелект України" на основі диференційованого підходу НУШ в практиці роботи сільської школи.

Сторінки

  • Головна сторінка
  • Дистанційне навчання, 2022
  • Дистанційне навчання, 2022.Я ПІЗНАЮ СВІТ
  • Дистанційне навчання,2022. Математика.
  • Дистанційне навчання,2022. Українська мова.
  • Дистанційне навчання, 2022. Мистецтво
  • Дистанційне навчання,2022. Фізична культура
  • Дистанційне навчання, 2022. Група продовженого дня
  • Дистанційне навчання, 2022. Виховна робота

середа, 28 лютого 2018 р.

Життя класу сьогодні




- лютого 28, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Ельконін-Давидов

Завдання "Соняшника"

Шановні батьки! Попрацюйте разом з дитиною та прийміть участь в інтерактивній  мовній грі "Соняшник"
Відповіді передайте на чернетках. Дякую.
- лютого 28, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Батькам моїх вихованців

Краплетерапія


КРАПЛЕТЕРАПІЯ



краплетерапія
Чим же корисна краплетерапія?
По-перше, робота з різними кольорами привертає увагу дитини, робить заняття яскравим і цікавим. Малювати потрібно точно й акуратно, тому діти вчаться концентрації уваги та їх рухи стають все більш координованими.
По-друге, каплетерапія дозволяє діткам розвивати дрібну моторику, підготувати ручку дитини до письма. Розвинені пальчики зможуть правильно і зручно тримати ручку і виконувати різні завдання вчителя: малювати прямі ліній при копіюванні геометричних фігур і друкованих літер, вирізати ножицями необхідний контур.
По-третє, заняття краплетерапією можна використовувати в якості арт-терапевтичної техніки. Вони сприяють вираженню дитиною своїх проблем і переживань. Адже дуже часто маленька людина не може визначити словами, що вона зараз відчуває і, як наслідок, не може знайти вихід зі складної ситуації. Дитині набагато легше проявити себе, описати свою проблему будь-яким видом художньої творчості, ніж словами.
По-четверте, краплетерапія – хороший спосіб самовираження і підняття самооцінки творчо обдарованих дітей: зрештою, хто з однокласників зможе похвалитися, що теж вміє малювати піпеткою?
По-п’яте, краплетерапія розвиває у дитини творчу уяву.
Для занять краплетерапією необхідний такий набір «інструментів»:
стаканчики з кольоровою водичкою (у воді розведені акварельні фарби різних кольорів – жовтий, зелений, синій, червоний, коричневий, чорний і білий),
звичайні скляні піпетки з гумовими наконечниками,
дошка для ліплення із пластику білого кольору,
губка з поролону (це «шапка-невидимка» для видалення зайвих крапель),
листи щільного паперу,
серветки для рук.
Основний принцип роботи полягає в наступному: дитина набирає піпеткою кольорову воду і «малює» крапельками на пластиковій дошці або папері.
Завдання краще поступово ускладнювати, так дитина вчиться малювати з крапельок більш хитромудрі фігури. На занятті дитина активно експериментує з водою, папером, кольором, губкою.
На першому занятті дорослий показує дитині, як малювати піпеткою плямки і краплі. Разом з дитиною вони вивчають кольори, форми крапельок і плям, знайомляться з персонажем усіх занять – Клякса.
На другому і наступних заняттях йде повторення того, чому дитина вже навчилась, але з ускладненням. Тепер з крапельок складаємо доріжки, по яких буде гуляти Клякса (її теж малюємо), будиночок, в якому живе Клякса, промальовуємо траву, квіти, погодні умови (сонце з променями, хмари, дощик, грозу).
Поступово дитина вчиться малювати великі і маленькі краплі, переносити краплі на інше місце.
На наступних заняттях крім усього перерахованого вище дитина малює сім’ю Клякси (тут добре обговорити взаємини в сім’ї самої дитини, особливо, якщо в них є проблеми).
Промальовуючи друзів Клякси, дитина експериментує з властивостями кольорів при їх суміщенні (друзі грають в Пірамідку).
Якщо щось не виходить – не біда, адже є чарівна шапка-невидимка, надівши яку герой може зникнути з дошки (вбираємо поролоном краплі).
Результатом роботи за методикою «Краплетерапія» є позитивна динаміка готовності діток до школи. У дітей підвищується самооцінка, вони стають уважнішими, а їх рухи скоординованішими. Крім того, діти вчаться бачити красу в кожній кольоровий краплині.
- лютого 28, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Батькам моїх вихованців, Позакласна робота

вівторок, 27 лютого 2018 р.

Освітній коучинг - педагогіка партнерства

Освітній коучинг «Педагогіка партнерства»

РЕДАКТОР YULIIA BEREZHKO ·
Коучинг. Це і тренінг особистої самореалізації, де тренер у формі бесіди веде людину до бажаних цілей. Це і система реалізації соціального та творчого потенціалу всіх учасників навчання. Він вирішує проблему відсутності мотивації. Основна особливість і відмінність коучингу – сприяти тому, щоб людина сама навчилася, а не навчити її.
Автор: Антіпова Наталя Миколаївна
Навчальний заклад: Комунальний дошкільний навчальний заклад “Дзвіночок”
Тема: Освітній коучинг «Педагогіка партнерства»
Спрямування: для педагогів – дошкільників та вчителів початкової школи
Мета: познайомити учасників з новим видом освітньої технології, формувати в педагогів навички ефективної взаємодії, вчити правилам саморегуляції; мотивувати кожного на особистісний та професійний ріст.

Хід проведення

(повідомлення теми)
Ведуча: Професія педагога – професія творча. Саме від рівня інтелектуального потенціалу педагога, його вміння творчо мислити і втілювати свої задуми у життя залежить кінцевий результат розвитку дітей. Чим вищою є креативність педагога, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в дітей.
Мотивація до роботи. Притча «Про рай і пекло»
Одного разу мудрець попросив Господа Бога показати йому рай і пекло. Господь відвів мудреця до приміщення, де нестерпно страждали голодні люди. Посеред кімнати стояв великий казан зі смачною кашею. Люди мали ложки, але вони були довші за руки, і жоден не міг втрапити ложкою до рота. “Так, це справжнє пекло!” — подумав мудрець.
Потім вони зайшли до іншого приміщення, де всі були ситі й веселі, хоча там стояв такий самий казан, а люди мали такі самі довгі ложки. Що ж робило життя цих людей райським? Придивившись, мудрець побачив — вони годували одне одного!
Ці люди вміли взаємодіяти. Перевіримо, чи вмієте взаємодіяти ми.
Вправа на знайомство «Про себе саму»
Мета: встановлення контакту між учасниками групи, розвиток навички міжособистісної взаємодії.
Ресурсне забезпечення: аркуші білого кольору на кожного учасника, кольорові олівці, фломастери
Час виконання: 5 хвилин.
Ведуча: Ми всі з вами знайомі, але я хочу запропонувати вам познайомитися ще ближче, дізнатися щось нове один про одного.
Колись, у давнину, знатні родини мали свої герби, які відображали те, що притаманне даній сім’ї. Я пропоную вам намалювати особисті герби, які могли б розповісти саме про вас. На малювання герба – 2 хв. А потім – хто забажає прокоментуйте зображене. (з місця).
Примітка: у процесі виконання вправи доцільно використати інтерактивний метод «Мікрофон».
Вправа «Чотири кольори», об’єднання в 4 групи
Мета: для розігріву учасників, об’єднання в групи.
Ресурсне забезпечення: картки з кольорами: «червоний», «жовтий», «зелений» «синій» (кількість карток повинна відповідати числу учасників групи). Учасники одержують одну з карток. По команді тренера будуть вставати ті, хто має відношення до даного кольору.
Час виконання: 3 хвилин
Ведуча: У кожного з вас є картки різного кольору (жовтим, і зеленим, і червоним, синій). Ми їх використаємо для об’єднання в групи. А допоможе нам вправа. Треба підніматися з місця тому у кого колір листочка має відношення до предмета. Наприклад «Нехай встане той, хто має колір яблука» встають усі учасники, тому що яблуко може бути й жовтим, і зеленим, і червоним. Смородина, перець, листок на дереві, гвоздика, лимон, трава, світлофор, м’якоть кавуна, помідор і т.д.
Висновок: Молодці, дуже гарно орієнтувались. Підніміть руку ті, хто спочатку вправи подумав, що прийдеться об’єднатись за кольором? На справді в житті об’єднуватись та знаходити партнерів доводиться з різних причин, різними людьми. Сьогодні вам вдалось зробити це. Ви вдало знайшли партнера за предметом. Я вам бажаю, щоб коли в роботі вам доведеться вибирати партнера – ви не дивились вузькі властивості.
Вправа «Асоціації»
(об’єднання в 4 групи, наприклад – по назві квітки)
Мета: активізувати учасників, підготувати їх до виконання наступних вправ. Очікування: підвищення рівня інформованості щодо даної проблеми.
Ресурсне забезпечення: ватман, маркери.
Час виконання: 5 хвилин
Ведуча: В мене є 4 картки зі словами, які мають відношення до нашої теми. Один учасник з вашої команди повинен взяти картку зі словом. ( слова: ПЕДАГОГІКА, ПАРТНЕРСТВО, ДИТИНА, ОСВІТА). Запишіть вертикально слова та до кожної букви потрібно дібрати слова-асоціації, на це завдання (2 хв.). Презентація слова кожною групою – 1 хв.
Наприклад:
П – повага, партнерство
Е – ерудований, енергійний
Д – дитина, дисциплінований
А – активний,
Г – гідність, грамотність
О – організаційність, об’єктивність
Г – гуманність,
І – інтелектуальність, ініціативність
К – креативність
А – артистизм
Підсумок: Дякую, молодці. Ми визначили значення всіх слів. Продовжуємо.
Вправа «Паркан ідей»
(об’єднання в 4 групи, наприклад – по назві фрукта)
Мета: визначити проблеми сучасних дітей та розробити рекомендації для педагогів, батьків.
Ресурсне забезпечення: аркуші білого паперу (5 шт. на кожну команду), маркери, картки з завданнями та визначенням: 1 – дуже важливо, 2 – важливо, 3 – можемо (вплинути) змінити, 4 – не можемо змінити, 5 – можемо і потрібно вплинути (змінити).
Час виконання: 10 хвилин
Ведуча: Щоб ефективніше працювати з дітьми та сприяти їх розвитку, пропоную визначити проблеми сучасних дітей у школі, в дошкільному закладі, розробити рекомендації, відносно роботи з дітьми в форматі Нової української школи та закону України «Про освіту». Кожна група має аркуші паперу, на яких записує свої рекомендації (завдання написані на листках, хаотично вибирає 1 людина з команди). 1 група – визначає проблеми сучасних дітей, 2 група – складає рекомендації для педагогів, наставників дітей, 3 група – надає рекомендації для батьків, 4 група – чого б хототіли від МОІН. Але ви для себе повинні визначити: 1 – дуже важливо, 2 – важливо, 3 – можемо (вплинути) змінити, 4 – не можемо змінити, 5 – можемо і потрібно вплинути (змінити). На писати 5 найважливіших на вашу думку проблем та рекомендацій. (2 – хв.).Хтось один із групи презентує напрацювання – 2 хв. кожна група.
Висновок: Отже, виходячи з того що ми почули, будьте терпимими до ідей, поважайте допитливість, реагуйте на запитання дитини, адже діти дуже цікаві і задають багато запитань. Дуже часто, щоб відповісти на них педагогу потрібно не лише володіти знаннями а й проявити неабияку винахідливість.
Вправа «Друдлі»
Мета: розвиток творчих здібностей, гнучкості мислення та вміння підійти до ситуації з різних сторін.
Ресурсне забезпечення: 4 малюнки загадок-головоломок
Час виконання: 5 хвилин
Ведуча: Ми гарно інтелектуально попрацювали. Зараз пропоную вам трохи розслабитись і пограти в квест-гру «Друдлі», яка відкриє у вас найнестандартніші, найкреативніші здібності.
Винахідник друдлів Роджер Прайс, комедійний письменник.
Друдл – Droodle – це загадка-головоломка. Це малюнок, на підставі якого неможливо точно сказати, що це таке, але зате можна придумати безліч варіантів «що б це могло бути». Єдино правильної відповіді немає. Так, все це і ще багато чого завгодно. Ви можете побачити в цьому зображенні десятки різних ситуацій. І не обов’язково відповідь має бути реалістичною. Їй достатньо бути цікавою і схожою на те, що зображено на малюнку. Малюнки показуються по черзі.
Простота та невизначеність друдлів створюють широкий простір для виникнення в дітей асоціативних образів, пов’язаних з будь – якою сферою навколишньої дійсності. Безмежних можливостей для розвитку цих здібностей надають прийоми ейдетики, в основі яких лежать асоціації. Людина, у якої розвинене асоціативне мислення буде успішною у всьому, а дитина – в подальшому навчанні, зможе знаходити нестандартні рішення в будь–яких ситуаціях, матиме високі інтелектуальні здібності, краще запам’ятовуватиме вірші і тексти через створення асоціативних зв’язків із образами, які виникають в її уяві.
Приклади відповідей: це людина в костюмі з краваткою-метеликом, затиснена дверима ліфта?; метелик, підійматися по мотузці вгору; а може, трикутник, цілує своє відображення в дзеркалі?; пісочний годинник, що стоять на столі?; два гучномовці на стовпі?; шафа з ручками; 2 поля і мотики, увіткнуті в землю (вид зверху); книга з закладкою (вид з торця книги); коробка для шахів; ручки двері з двох сторін; закрите вікно; торт, перев’язаний мотузкою (вид зверху).
Підведення підсумків змагання
Проведена квест-гра, ще раз підтвердила, що педагоги – це талановиті, креативні та ініціативні особистості! Ви проявили себе оригінальними, допитливими і готовими до використання та створення інновацій.
Ведуча: Хочу озвучити вислів Люшера
СТРАХ – ЗАСУДЖЕННЯ – ДІЇ – НАСЛІДКИ
Кожна Людина, а тим паче дитина боїться, боїться бути засудженим, страх –дій, страх наслідків. Або засудження – дій чи наслідків. Як би ми не трактували вислів, все зводиться до того, що треба навчити дитину переборювати страх.
Метод «Прес», підсумок роботи
Мета: Передати по колу (іграшку) та продовжити вислів написаний на екрані:
Ведуча: Підсумовуючи роботу пропоную закінчіть думку:
Сьогодні мене вразило…
Сьогодні мені згадалося…
Мені запам’яталося …
Мене дратувало …
Мені було цікаво …
Мене порадувало …
Спілкування було …
Ведуча:
Нехай життя дарує щастя й долю,
Душевну щедрість, доброту й любов.
Терпіння, працьовитість, силу й волю,
Поступливість і злагоду в усьому.
- лютого 27, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Від компетентності - до компетенції

Підвищення кваліфікаї за новими вимогами

Підвищення кваліфікації вчителів: 150 годин і 7 компетентностей





23 Січ 2018

Міністерство освіти і науки затвердило Типову освітню програму організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти. Про це повідомляє Інститут модернізації змісту освіти.
Документ розрахований на вчителів початкових класів. Згідно з програмою, підвищення кваліфікації вчителів складатиметься з обов’язкової та вибіркової частин. Обов’язкова частина містить 60 годин очних сесій (сюди входять тренінгові заняття, інтерактивні лекції, майстер-класи, дискусії, конференції тощо) та 60 годин дистанційних занять (розроблений «Освіторією», EdEra та МОН курс). Вибіркова частина містить 30 годин обраних відповідно до індивідуальних потреб педагога модулів. Загалом виходить 150 академічних годин навчання. Наприкінці відбувається презентація авторського творчого продукту (проектів, технологічних портфоліо, навчально-методичних розробок, модельних програм).
Під час навчання вчителі мають опанувати такі блоки компетентностей:
— професійно-педагогічна,
— соціально-громадянська,
— загальнокультурна,
— мовно-комунікативна,
— психологічно-фасилітативна,
— підприємницька,
— інформаційно-цифрова.
Заняття також включатимуть: освітній потенціал гри з LEGO; методику компетентнісного навчання «Шість цеглинок»; основи інклюзивної освіти; інтегроване навчання; нейропсихологію в освіті тощо.
Нагадаємо також, що «Освіторія» проводить підготовку тренерів для навчання вчителів перших класів початкової школи, які будуть впроваджувати з 2018 року Державний стандарт початкової загальної освіти Нової української школи.
- лютого 27, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Методична скарбничка

Прийом критичного мислення "Плакат думок"

Прийом критичного мислення «Плакат думок»




Журнал «На Урок»
Редакція
Вправа, яка допоможе згуртувати клас. Стимулює навчальний процес та взаємодію у класі
Цей прийом критичного мислення неодмінно сподобається кожному вчителю. Адже вправу потрібно виконувати в абсолютній тиші. Така робота буде актуальна на будь-якому уроці. І тиша та письмо є спеціальними інструментами, які здатні допомогти учням більш детально дослідити тему. У процесі великого паперового «обговорення» школярі мають записувати цікаві думки та питання на великому плакаті.
Цей процес сповільнює мислення та дає можливість зосередитись на ідеях інших. Такий прийом допомагає створити візуальний звіт про думки та питання учнів, які можна обговорити потім на наступних уроках. Подібна стратегія діє для активізації діяльності учнів, які не схильні брати участь в усній дискусії. Більш того, це навчить говірливих школярів прислухатися до ідей інших. Після кількаразової участі в такому дійстві, учні почувають себе більш комфортно, впевнено та сміливо.

Хід роботи

1. Оберіть стимул для «обговорення» та поставте завдання

Стимул – це матеріал, який мають проаналізувати діти. Він може бути у форматі питань, цитат, історичних документів, фрагментів творів, поетичних творів чи зображень. Різні типові перевірочні чи практичні роботи з різних предметів можна адаптувати саме під такий формат роботи, наприклад:
  • Дайте фрагмент тексту та запропонуйте вказати художні особливості, чи зробити аналіз поетичного твору.
  • Формула у якості стимулу передбачає завдання – знайти способи її розв’язання чи скласти задачі.
  • Зображення клітини – діти можуть описати структуру, чи вказати процеси, які з нею відбуваються.
Як бачите, варіантів безліч, варто виходити з предмету та теми, яку вивчаєте саме зараз.

2. Об’єднайте клас у групи та роздайте плакати

Знову ж таки, це має бути групова робота. Кожній групі можете дати свою тему, а можете одну для всіх. Все залежить від кількості дітей у класі та складності матеріалу. Оптимально, якщо вдасться зробити роботу у парах чи групками по три учня. Кожній з груп потрібен лист формату А4 чи А3 в залежності від очікуваних результатів. Посередині листа прикріпіть, запишіть стимул (зображення, текст, цитата тощо). Вільне поле має використовуватись для записів.

3. Підготуйте учнів

Заздалегідь повідомте, що вправа виконується у повній тиші. Уся комунікація відбувається у письмовій формі. Попередьте, що у учнів буде можливість влаштувати обговорення в парах та класом пізніше. Надайте  максимально чіткі інструкції, аби у дітей не виникало питань у процесі виконання роботи. Запитайте, чи немає в учнів питань.

4. Запис коментарів

У кожної групи має бути аркуш паперу та кольорові фломастери, ручки. Можете порекомендувати записувати питання, скажімо, чорною ручкою, а відповіді – червоною. Так можна буде одразу візуально оцінити хід думок групи.
Групи читають текст мовчки (чи розглядають зображення). Далі у письмовій формі безпосередньо на аркуші діти пишуть питання, коментарі, зауваження до матеріалу. У групі учні можуть запитувати один одного і відповідати лише письмово. Питання можуть стосуватися теми, а можуть мати відсторонений характер, якщо з’явилися асоціації після ознайомлення з матеріалом.
Окрім тексту можна використовувати лінії, підкреслення та різноманітні символи. Одразу нагадайте, що записувати має не хтось один, а всі, бо це командна робота. Виділіть на це 15 хвилин.

5. Знайомство з аркушами інших груп

У цьому випадку організація може бути двох видів: або плакати передаються від столу до столу, або групи переходять, а аркуші лишаються на столі. Знову ж таки, дійство відбувається у повній тиші. Школярі знайомляться з плакатами інших, роблять свої замітки, у письмовій формі коментують те, що вже записане. Плакат має наповнитися сторонніми думками. Розраховуйте час на виконання вправи в залежності від кількості груп.

6. Повернення до своїх аркушів

Наприкінці виконання вправи, групи мають повернутися до своїх плакатів. Вони вивчають нові коментарі, питання, написані однокласниками. Тепер можна у групі словесно обговорити нові зауваження. З’ясувати, чи змінили команди уявлення про матеріал. Вони погодилися з коментарями, чи заперечили їх? Попросіть виділити найцікавіший коментар чи зауваження.

7. Обговорення з класом

Проаналізуйте роботу. Запитайте, що нового діти дізналися після виконання вправи. Запитайте, чи сподобалось працювати в парі, чи сподобались коментарі інших груп. Попросіть виголосити суть матеріалу, закріпленого на плакаті, що групи зрозуміли з нього. Зробіть власні висновки після спостереження за роботою учнів.

Варіант виконання роботи:

Один плакат на всіх. Оберіть проблемну цитату, зачитайте її (вона має бути прикріплена у центрі аркушу), дайте хвилину подумати над її суттю. Попросіть тиші та передайте листок до класу, хай усі по черзі напишуть свій довільний коментар, що стосується проблемного моменту. Це можуть бути питання, хтось із наступних може дати відповідь, якщо захоче. Плакат повертається до вас і ви аналізуєте його, коментуєте, залучаючи клас до обговорення.
Як варіант, спробуйте поєднати інтелект-карти з цим прийомом критичного мислення. Такий вид роботи можна адаптувати для використання на будь-якому уроці, адже практично у всіх предметах знайдуться стимули для обговорення, дискусій чи пошуків істини.
- лютого 27, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Класний керівник

Освітні концепції. Перевернуте навчання.


Пам’ятка педагогу: що таке перевернуте навчання та як його застосовувати


Этот материал вы можете прочитать на русском языке


Перевернуте навчання передбачає опановування теоретичного матеріалу учнями самостійно, а виконання практичних завдань –­ з педагогом.
ЩО ТАКЕ ПЕРЕВЕРНУТЕ НАВЧАННЯ?
Ідея перевернутого навчання виникла в США кілька десятиліть тому. Її суть – у залученні учнів чи студентів до практичної діяльності під час уроків чи лекцій замість механічного занотовування теорії.
Авторами концепції є Джонатан Бергман та Аарон Семс. Саме вони придумали цей термін та вперше випробували методику.
Замість домашнього завдання учні дивляться короткі відео-лекції, а під час так званого “аудиторного” часу разом з педагогом виконують практичні завдання.
ЧОМУ ВИНИКЛА ПОТРЕБА НОВИХ ОСВІТНІХ КОНЦЕПЦІЙ?
Справа в тім, що традиційні методи проведення уроків мають низку недоліків:
– учні не завжди встигають за учителем (усе записати, зрозуміти, усвідомити);
– поспішаючи усе записати та пишучи абияк, інколи учневі складно розібрати власні “записи-каракулі”;
– деяким учням нецікаво, вони впевнені, що можуть про все прочитати в інтернеті чи з підручника;
– учителю доводиться повторювати один і той же матеріал по кілька разів різним класам (не надто цікаве проведення часу);
– під час уроку залишається зовсім мало часу на практичне відпрацювання теорії.
ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?
Педагог має підготувати кілька відео-лекцій на тиждень (це можуть бути як власні розробки, так і запозичені) та дати до них доступ учням.
Учні переглядають матеріали вдома у зручний для себе час. Перевагами такого опановування матеріалу є те, що лекцію можна переглянути кілька разів, зупинити, якщо щось не зрозуміло, щоб потім знайти необхідну інформацію або поставити запитання щодо неї учителю.
Під час уроку учні разом з педагогом виконують лабораторні чи інші види робіт, обговорюють питання, які викликали труднощі, та разом виявляють прогалини у знаннях, які слід заповнити.
РЕАЛІЗАЦІЯ МЕТОДУ
1 розробіть відео-матеріали (це може бути відео-лекція або презентація), які мають переглянути учні. Не забувайте, що інформація має служити насамперед отриманню знань та обов’язково відповідати шкільній програмі;
2 встановіть чіткі терміни виконання завдань (дисципліну ніхто не скасовував);
3 забезпечте доступ до цифрових матеріалів усім учням. Якщо у когось немає доступу до інтернету, запишіть матеріали на диск;
4 складіть інструкцію щодо нового методу навчання та будьте готові відповісти на сотні запитань. Головне – щоб усі зрозуміли вас правильно;
5 будьте готові, що не усім ваш метод сподобається. Його можуть критикувати як батьки, так і колеги-педагоги. Тут вирішувати вам – здаватися чи спробувати і довести, що метод працює.
У
- лютого 27, 2018 Немає коментарів:
Надіслати електронною поштоюОпублікувати в блозіПоділитися в XОпублікувати у FacebookПоділитися в Pinterest
Labels: Методична скарбничка
Новіші публікації Старіші публікації Головна сторінка
Підписатися на: Дописи (Atom)

Діяльнісний підхід НУШ  

  • Ранкові зустрічі
                                      Підготувала учитель 1 класу Демченко С.О. Ранкова зустріч на тему: ВЕСЕЛИЙ НАСТРІЙ – ЗДОРОВА ДИТИН...
  • Інтегроване навчання
    Інтегроване навчання та міжпредметні зв’язки на уроках: спільне, відмінне, особливості реалізації У сучасних умовах ефективність почат...
  • Використання мультимедійних засобів навчання
    Вступ Найбільш характерним явищем сучасного етапу розвитку цивілізації є, на мій погляд, лавинний зріст обсягу інформації та залучен...

Шукати в цьому блозі

Дистанційне навчання, 2022

  • Головна сторінка
  • Ельконін-Давидов
  • Методична скарбничка
  • Творча група
  • ШПД
  • Класний керівник
  • Позакласна робота
  • Батьківський всеобуч
  • Олімпіади
  • Результативність
  • Фотогалерея
  • Творча майстерня
  • Сертифікація

Про мене

Світлана Бережна
Зеленська філія Козацького ліцею Петрівської селищної ради Олександрійського району Кіровоградської області
Дивитися мій повний профіль

Архів блогу

  • ►  2025 (1)
    • січня (1)
  • ►  2024 (7)
    • серпня (7)
  • ►  2023 (74)
    • травня (16)
    • квітня (14)
    • березня (15)
    • лютого (13)
    • січня (16)
  • ►  2022 (235)
    • грудня (8)
    • листопада (15)
    • жовтня (16)
    • вересня (21)
    • серпня (1)
    • травня (45)
    • квітня (75)
    • березня (53)
    • лютого (1)
  • ►  2021 (13)
    • серпня (1)
    • квітня (4)
    • березня (8)
  • ►  2020 (24)
    • листопада (5)
    • травня (1)
    • квітня (7)
    • березня (9)
    • січня (2)
  • ►  2019 (18)
    • жовтня (1)
    • вересня (2)
    • червня (7)
    • травня (3)
    • лютого (4)
    • січня (1)
  • ▼  2018 (221)
    • грудня (17)
    • листопада (9)
    • жовтня (9)
    • липня (2)
    • березня (29)
    • лютого (155)
  • ►  2017 (54)
    • грудня (6)
    • листопада (28)
    • жовтня (11)
    • липня (1)
    • травня (1)
    • квітня (3)
    • березня (1)
    • лютого (1)
    • січня (2)
  • ►  2016 (113)
    • грудня (24)
    • листопада (5)
    • жовтня (2)
    • вересня (74)
    • квітня (1)
    • березня (2)
    • лютого (2)
    • січня (3)
  • ►  2015 (8)
    • листопада (5)
    • жовтня (3)

Повідомити про порушення

Інноваційні підходи в практиці роботи НУШ

Блог вчителя початкових класів, що висвітлює поєднання елементів розвивального навчання і основних принципів роботи за НПП "Інтелект України" на основі диференційованого підходу НУШ в практиці роботи сільської школи.

Творча майстерня

  • Головна сторінка

Від компетентності - до компетенції

  • Головна сторінка

Робота за НУШ

  • Головна сторінка
  • Головна сторінка
  • Ельконін-Давидов
  • Методична скарбничка
  • Творча група
  • ШПД
  • Класний керівник
  • Позакласна робота
  • Батьківський всеобуч
  • Олімпіади
  • Фотогалерея
  • Дистанційне навчання, 2022
Тема "Захоплення". Зображення для теми від користувача molotovcoketail. На платформі Blogger.