вівторок, 26 лютого 2019 р.

Старт сертифікації

УЧИТЕЛІ, ЯКІ БРАТИМУТЬ УЧАСТЬ У СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ: ХТО ВОНИ?


У сертифікації педагогічних працівників візьмуть участь 859 учителів початкових класів.
Нагадаємо, що потенційними учасниками було сформовано 980 унікальних реєстраційних карток-заяв, однак успішно завершили процедуру реєстрації (надіслали відповідні документи до регіональних центрів) не всі.
Найближчим часом кожний зареєстрований учасник отримає поштою повідомлення. У ньому  буде зазначено логін та PIN-код для входу до «Кабінету учасника сертифікації». Учасники сертифікації мають не забувати відвідувати свої Кабінети, оскільки в них розміщуватиметься важлива й актуальна інформація про перебіг сертифікації.
Тепер, коли реєстрацію завершено, Державною службою якості освіти буде забезпечено проведення експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації. Важливо, що Методику експертного оцінювання буде оприлюднено на сайті Державної служби якості освіти. Про дату відвідування учасника сертифікації експертами педагог дізнається з повідомлення, що надійде електронною поштою, не пізніше ніж за три дні до безпосереднього візиту.
Незалежне тестування (наступний етап сертифікації) буде здійснюватися в жовтні-листопаді 2019 року. За шість тижнів до тестування на сайті Українського центру буде оприлюднено графік, а за два тижні в «Кабінеті учасника сертифікації» буде розміщено лист-виклик з інформацією про місце (пункт тестування) і час проведення тестування.
Нижче подано окремі характеристики зареєстрованих учасників сертифікації.

Рис. 1 Розподіл учасників сертифікації за регіоном розташування закладу освіти (кількість учасників)


Рис. 2 Розподіл учасників сертифікації за віком (%)


Рис. 3 Розподіл учасників сертифікації за статтю (%)


Рис. 4 Розподіл учасників сертифікації за стажем роботи (%)


Рис. 5 Розподіл учасників сертифікації за педагогічним званням (%)


Рис. 6 Розподіл учасників сертифікації за кваліфікаційною категорією (%)
Подiлитися новиною: 

Друга зміна в школі

Що робити батькам, якщо вони не задоволені другою зміною в школі – пояснення МОН

Відповідальність за шкільну мережу несе місцева влада, яка має слідкувати за достатньою кількістю навчальних закладів.
Про це сказала міністерка освіти і науки Лілія Гриневич у відео спецпроекту “Сніданку 1+1” “Правила школи”.
Вона зазначила, що друга зміна у школі є небажаною і запроваджується тільки тоді, коли до закладу прийшло значно більше дітей, ніж він може помістити за санітарними нормами.
Як правило, це результат хаотичної забудови у містах  коли місцеві депутати виділяють землю під висотки, але не виділяють під школи і садки”, – наголосила Гриневич.
Вона додала, що відповідальність за недостатню інфраструктуру в різних мікрорайонах міста несе місцева влада.
“Міністерство освіти і науки, на жаль, не впливає на цей процес. Побудова шкільної мережі  повноваження вашого міста, селища чи району. І тому, якщо є друга зміна, необхідно звернутися до місцевого самоврядування, місцевої адміністрації з вимогою будувати нові школи або розбудовувати ті навчальні заклади, які вже є, – пояснила керівниця МОН.
Нагадаємо, якщо дитина не може відвідати заняття через певні обставини, то батьки мають повідомити про це школі.

неділя, 3 лютого 2019 р.

10 онлайн-ресурсів

10 онлайн-ресурсів, що знадобляться на уроках


За проектом Erasmus+ КА2 “Розбудова потенціалу вищої освіти” (MoPED), кожен із 6 українських педвишів, що беруть в ньому участь, має розробити три курси. Два з них – українською і один  – англійською мовами. Вони спрямовані на розвиток цифрової компетентності майбутніх вчителів.
Валентина Крикун, викладачка англійської мови та методики викладання англійської у початковій школі Переяслав-Хмельницькомого державного педагогічного університету, а також учасниця Програми, поділилась з “Новою українською школою” онлайн-ресурсами, про які дізналася під час проекту. Вони допоможуть зробити урок інтерактивним.
  • Inspiration – програма, що допомагає візуалізувати навчальний процес. Разом з учнями на заняттях можна створювати діаграми, картки та схеми.
  • Plickers – мобільний додаток, який “зчитує” спеціальні картки з відповідями учнів за лічені секунди та виводить статистику на екран телефону вчителя. Додаток використовують для швидкої перевірки, аби дізнатись, чи розуміють учні поняття та чи освоюють ключові навички.
  • Kahoot! – навчальна програма, що складається з ігор. Тут можна зробити серію запитань з кількома варіантами відповідей. Формат і кількість запитань залежать від автора. Є можливість додавати відео, зображення та діаграми.
  • H5P – полегшує створення, поширення та використання контенту і програм HTML5, дозволяє створювати інтерактивний вміст, який поділятиметься на кілька категорій: ігри, мультимедіа, запитання та соціальні мережі.
  • Poodll – набір інструментів для вчителів мов, створений для розробки більш динамічних курсів. Це одна з технологій онлайн аудіо- та відеозйомки, що доступні для навчального процесу.
  • TurnItIn – інструмент, що допомагає педагогам перевіряти роботи учнів на наявність неправильного цитування та плагіату. Програма порівнює їх із найточнішою базою даних для порівняння текстів. Turnitin вказує обсяг матеріалу, який збігається зі змістом бази даних, що дозволяє педагогам дізнатися, яка частка письмової роботи не оригінальна. Збіг виділяється різними кольорами із зазначенням оригінальних джерел.
  • Moodle – платформа для навчання, яка надає викладачам, учням та адміністраторам розвинутий набір інструментів для комп’ютеризованого навчання, зокрема й дистанційного.
  • Open edX – безкоштовна система керування курсами. Платформу використовують для розміщення масових відкритих онлайн-курсів, а також для невеликих класів та навчальних модулів.
  • PhET – набір інтерактивних комп’ютерних моделей на основі наукових досліджень для навчання та вивчення фізики, хімії, математики та інших наук. PhET-моделювання можна запустити в мережі або завантажити безкоштовно з сайту PhET. Симуляції – це анімовані, інтерактивні та ігрові середовища, де учні навчаються через дослідження.
  • Graasp – платформа, що дає змогу вчителям створювати віртуальні дослідницько-навчальні простори, структуровані відповідно до фаз навчального процесу. Вчителі можуть дати посилання на ці простори своїм учням, що дозволить їм навчатися як індивідуально, так і в групах.
Erasmus+ – це програма обмінів студентів, викладачів, науковців країн Європейського Союзу, Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії та Туреччини і ще 150 країн-партнерів, зокрема й України.
За цією програмою можна навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні-учасниці. Терміни навчання і стажування – від 3 місяців до 1 року. Програма діятиме до 2020 року. Проект реалізується за підтримки ЄС в Україні.
Щоб дізнатись, чим Erasmus+ корисний вчителям і як податись на проекти читайте текст за посиланням.
Також читайте історії про стажування за кордоном студентів та викладачів педвишів:
Erasmus+: як студенти та викладачі педвишів навчались за кордоном: частина 1 і частина 2
Марія Марковська, “Нова українська школа”
Титульне фото: автор – ZaraMuzafarova, Depositphotos

12 книжок, що урізноманітнюють навчання

12 книжок, що урізноманітнять навчання


Хочете зацікавити учнів чи своїх дітей навчанням загалом або певним предметом? “Нова українська школа” публікує добірку книжок від простору української дитячої книги “Барабука“, які допоможуть зробити навчання навчання захопливим. 

Небанально написані біографії

1. Серія “Життя видатних дітей” (видавництво “Грані-Т”)
Кожна книжка містить по 5-6 оповідань про дитинство видатних осіб з усього світу.
2. Серія “Від А до Я” (Видавництво Старого Лева).
Вже є три книжки про митрополита Андрея Шептицького, письменників Івана Франка і Тараса Шевченка.
3. Серія біографій для підпідлітків “Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей” (видавництво “IPIO”).
Це тексти про Стіва Джобса, Коко Шанель, Альберта Ейнштейна, Блеза Паскаля, Вільяма Шекспіра, Ілона Маска та інших.
4. “Коко та маленька чорна сукня” ілюстраторки Аннемарі Ван Герінген (написана у співпраці з Гаазьким муніципальним музеєм) від видавництва “Artbooks
Це короткі текстові замальовки, які ілюструють основні події з життя Коко Шанель.

Цікаве мистецтво

Серія “Книга про картину” (арт-видавництво “Небо“)
Вже є тексти про картини української художниці Тетяни Яблонської “Застудились”, нідерландця Отто ван Веена “Портрет дівчини”, а також росіянина Івана Крамского “Девушка с кошкой”.

Мови

1. “Моя перша 1000 англійських слів” (видавництво “Віват”)
Це дитячий словник, що поділено за тематичними розгортками (дім, подвір’я, дитячий майданчик тощо). Уся лексика знайома дитині від 4 років. У книжці є завдання для закріплення матеріалу.
2. “Антоміми” Романи Романишин та Андрія Лесіва (Видавництво Старого Лева).
Ця книжка в ігровій формі розповідає дітям, що таке антоніми.
3. “Прислів’я українські” (Видавництво старого лева) художниці Анастасії Стефурак
Це “дослівні” ілюстрації до українських народних прислів’їв.
4. “100 екcпрес-уроків української” Олександра Авраменка (видавництво “Книголав”)
Це кишеньковий посібник для широкого кола читачів, який у простій формі розповідає про норми сучасної української мови.
5. “Англійська із домовичком Ґріні” від школи англійської мови “Green Country”
Це дитячий навчальний посібник для вивчення англійської мови. Перша книжка в серії –лексичний тренажер “Англійська із Greeny the Brownie”. Кожна сторіночка книжечки про домовичка Ґріні містить вправи на закріплення матеріалу. Діти можуть працювати з тренажером самостійно, без допомоги дорослих.

Захоплива література

1. “Шидеври вкраїнської літератури” з серії “Хрестоматія доктора Падлючча” Михайла Бриниха (видавництво “Laurus”).
У цій книзі йдеться про Олеся Гончара, Феофана Прокоповича, Миколу Хвильового, Івана Нечуя-Левицького, Миколу Гоголя, Володимира Винниченка, Панаса Мирного, Олександра Довженка, Івана Котляревського, Михайла Коцюбинського, Марко Вовчок, Івана Карпенко-Карого і Григіра Тютюнника.
2. “Як писали класики” Ростислава Семківа (видавництво “Pabulum”).
У цій книзі йдеться про секрети і прийоми відомих зарубіжних авторів – Агати Крісті, Джорджа Орвелла, Рея Бредбері, Курта Воннеґута, Мілана Кундери, Маріо Варґаса Льйоси та Умберто Еко.
Титульне фото: автор – Vadymvdrobot, Depositphotos

Роль педагогічного спостереження для оцінювання. Рівні підтримки.

 РОЛЬ ПЕДАГОГІЧНОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ Важливим інструментом для оцінювання учнів з ООП є педагогічне спостереження. Це один із...